در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بارگیری روزانه هزار تن گندله توسط راه آهن یزد


  بازسازی محور مذکور حدود ۲۲ سال قبل انجام شده بود و تا کنون مورد بهسازی قرار نگرفته بود که با تصمیم گیری مسئولین راه آهن یزد و ستاد ، این مهم ، عملیاتی شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن یزد اعلام کرد : راه آهن یزد بطور میانگین حدود هزار تن گندله به مقاصد مبارکه اصفهان و فولاد خراسان بارگیری می کند .

  سید مصطفی داودی با اشاره به نقش بسیار مهم ترانزیت ریلی کشور و رشد روز افزون خدمات ریلی عنوان کرد : با هماهنگی های به عمل آمده بین اداره کل راه آهن یزد وکارخانجات صنعتی چادرملو ، ناوگان ریلی یزد بطورمیانگین روزانه ۹ هزار و ۶۰۰ تن کنسانتره آهن را در کارخانجات چادرملو تخلیه و حدود هزار تن مواد تولیدی را ازاین کارخانجات به مقاصد مبارکه اصفهان و فولاد خراسان بارگیری می کند .

  مدیرکل راه آهن یزد افزود : راه آهن یزد بطور متوسط روزانه هزار تن گندله از کارخانجات صنعتی چادرملو (گندله سازی اردکان) بارگیری و به مقصد صنایع بالادستی فولاد را جابجا می کند و امید است با تلاش همکاران و با طرح و برنامه های پیش رو و نیازسنجی کارخانجات صنعتی چادرملو ، حمل بار را به میزان قابل توجه ای افزایش دهیم .

  داودی با اشاره به پروژه بهسازی خطوط بلاک بافق – بهرام گفت : به منظور ارتقاء ایمنی و تسریع در عبور و مرور قطارها ، بهسازی بلاک بافق - بهرام در محور یزد - بافق در دستور کار اداره کل راه آهن یزد قرار گرفت . بازسازی محور مذکور حدود ۲۲ سال قبل انجام شده بود و تا کنون مورد بهسازی قرار نگرفته بود که با تصمیم گیری مسئولین راه آهن یزد و ستاد ، این مهم ، عملیاتی شد .

  داودی با اشاره به بهسازی هایی که پیش از این روی بلاک های رخش - چاه خاور ، یزدگرد - رخش و نایین - سیاکوه صورت گرفته عنوان کرد : محور بافق - بهرام یکی ازپرترافیک ترین خطوط ریلی کشور است که روزانه بالغ بر۹۰ رام قطار مسافری و باری در این مسیر تردد می کند و نقطه اتصال چهار اداره کل هرمزگان ، اصفهان ، کرمان و شرق است .
  مطالب مرتبط

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  در کنار ایجاد مزیت رقابتی و افزایش پاسخگویی بایداز ساختار وظیفه ای به سمت ساختار عملکردی حرکت کنیم و در پی آن بتوانیم از سهم ۴۲ میلیون تنی کنونی به رقم بالاتری از سهم بازار ۴۰۰میلیون تنی بار در کشور برسیم .

  |

  آغاز عملیات سه پروژه عظیم در راه آهن یزد

  آغاز عملیات سه پروژه عظیم در راه آهن یزد

  به منظور ارتقای ایمنی و به حداقل رساندن خطای انسانی ، پروژه علائمی کردن ایستگاه مبارکه در سال ۹۵ مطرح و در دستور کار ناحیه قرار گرفت که با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

  |

  نظرات کاربران