در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی


  این تجهیزات بزرگترین جرثقیل‌ها در نوع خود در بنادر کشور هستند و با شروع بهره ­برداری از آنها ، ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی به طور چشمگیری افزایش یافته و منجر به کاهش زمان توقف کشتی‌ها می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر و دریانوردی از ورود اولین محموله قطعات و تجهیزات دو دستگاه گنتری کرین سوپر پست پاناماکس از ایرلند به بندر شهید رجایی در نیمه نخست خرداد خبر داد .

  مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر و دریانوردی گفت : پس از بازدید تیم بازرسی فنی سازمان از جرثقیل­های STS در حال‌ساخت در  کارخانه لیبهر ایرلند ، مجوز حمل ۲ دستگاه اول گنتری کرین­های سوپرپست پاناماکس با طول بوم ۶۷متر صادر شده و کشتی حامل قطعات و تجهیزات (HHL Rio de Janeiro) در مورخ ۹۶/۰۲/۲۴از بندر فنیت ایرلند به سمت ایران حرکت کرده است و برابر برنامه زمان­بندی ساعت ۱۴ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۳/۱۲در بندر شهید رجایی پهلوگیری می­کند .

  سازمان بنادر و دریانوردی پس از لغو تحریم­ های بین­ المللی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با وقوع شرایط پسابرجام و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، در سال گذشته از طریق برگزاری مناقصه بین­‌المللی موفق به انعقاد قراردادی به ارزش بیش از ۱۰۴ میلیون یورو با شرکت Liebherr ایرلند و با مشارکت فنی شرکت هپکو ایران به منظور خرید ۱۲ دستگاه گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس (۸ دستگاه طول بوم ۶۷ متر و ۴ دستگاه طول بوم ۶۱ متر) شد که  این تجهیزات دارای طراحی مناسب ، ایمنی و عملکرد مطلوب است و به سیستم‌های ضدبرخورد ، سیستم ضدنوسان ، محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار ، قفل طوفان ، سیستم‌های روشنایی مناسب مجهز هستند .

  فرهاد‌ منتصر کوهساری همچنین خاطرنشان‌کرد : این تجهیزات بزرگترین جرثقیل‌ها در نوع خود در بنادر کشور هستند و با شروع بهره ­برداری از آنها ، ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی به طور چشمگیری افزایش یافته و منجر به کاهش زمان توقف کشتی‌ها ، افزایش بهره‌وری ، ایجاد انگیزه و رضایت بیشتر در بین تجار ، بازرگانان و خطوط کشتیرانی و رونق اقتصادی می‌گردد .

  با آماده شدن زیرساخت اسکله­ های فاز ۲ بندر و تجهیز آنها به آخرین تکنولوژی تجهیزاتی روز دنیا ، امکان پذیرش کشتی‌های نسل هفتم (با TEU ۱۸۴۰۰) فراهم خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  نظرات کاربران