در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش نرخ کرایه حمل فله با کمک شناورهای تندور


  در سه ماه نخست سال جاری میلادی چهار میلیون و ۹۰۰ میلیون دلار میلادی ضرر مالی از سوی Pioneer Marine به ثبت رسید ، در حالی که ۱۳ میلیون و ۹۰۰ میلیون ضرر در مدت مشابه سال گذشته گزارش شده بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، یک کارشناس صنعت کشتیرانی گفت : زمانی که از رغبت و تمایل به استفاده از شناور حمل کارگو با سرعت پایین کاسته می شود ، کاهش نرخ کرایه حمل در بخش فله خشک نیز به ارمغان خواهد آمد .

  لویدزلیست نوشت : "Pankaj Khanna" مدیر عامل شرکت Pioneer Marine مستقر در سنگاپور در بیانیه درآمد سه ماه نخست سال جاری میلادی شرکت خود ، متذکر شد : زمانی که شناور حمل کارگو با سرعت پایین ، جذابیت خود را از دست می دهد ، توازن بین ذخیره – عرضه شکننده و ناپایدار باقی خواهد ماند و افت نرخ کرایه حمل در بخش فله خشک نیز پدیدار خواهد شد .

  وی در ادامه با اشاره به اینکه سرعت شناورها از ۱۲ گره دریایی ( نات) در حال پیشی گرفتن است ، گفت : با افزایش سرعت شناورها ، تکمیل سفرهای دریایی نیز با سرعت بیشتری انجام می شود که این خود نرخ کرایه حمل را محدود می سازد . شناورها با سرعت کم ، تاثیر چشم گیری در نرخ کرایه حمل به همراه دارند ، زمانی که شناورها سرعت خود را کاهش دادند ، زمان بیشتری برای تکمیل سفر دریایی صرف شد، به عبارت دیگر شناورها برای حمل کارگو کمتر در دسترس بودند ، از این رو ، تقاضا از چارترها روند مستمر و بیشتری به خود گرفت .

  مدیر عامل شرکت Pioneer Marine همچنین افزود : تمایل بازار که انتظار بهبود بیشتر در نرخ کرایه حمل تا دو سال آینده را دارد ، محرکی برای افزایش قیمت دارایی ها ( مانند سهام کشتیرانی) است . به نظر می رسد معادله تقاضا - ذخیره شرایط بهتری را نسبت به سه سال گذشته تجربه می کند . با این وجود ، تهدید و خطر شناورهای جدید سفارش داده شده، به قوت خود هم چنان باقی است .

  لازم به ذکر است ، در سه ماه نخست سال جاری میلادی چهار میلیون و ۹۰۰ میلیون دلار میلادی ضرر مالی از سوی Pioneer Marine به ثبت رسید ، در حالی که ۱۳ میلیون و ۹۰۰ میلیون ضرر در مدت مشابه سال گذشته گزارش شده بود .

  از طرف دیگر ، به دنبال تحویل دو فروند شناور در سه ماه آخر سال ۲۰۱۶ و بازار قوی در سه ماه نخست سال جاری میلادی ، درآمد حاصل از چارترها در شرکت مذکور از چهار میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به ده میلیون دلار افزایش یافت .

  هزینه های عملیاتی شناور در سه ماه نخست سال ۲۰۱۶ ، چهارهزار و ۵۳۳ دلار در روز نسبت به چهار هزار و ۹۹۷ دلار در روز در مدت مشابه سال جاری میلادی رشد داشت .

  شرکت Pioneer Marine مستقر در سنگاپور فعال در سراسر جهان ناوگانی متشکل از ۱۶ فروند فله بر ، یک فروند پاناماکس ، یک فروند شناور handymax و ۱۴ فله بر handysize را در اختیار دارد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  مارپل کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها است که در سال ۱۹۷۳ ابتدا تدوین و سپس طبق توافقنامهٔ ۱۹۷۸ اصلاح گردید . کلمهٔ "مارپل" خلاصه شده (Marine Pollution) یا آلودگی دریایی است .

  |

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  چین به عنوان یک عامل محرک رشد تقاضای کشتیرانی فله خشک ، جهش عظیمی را در افزایش سطوح واردات نفت خام در سال ۲۰۱۷ میلادی به نمایش گذاشته است . این کشور قصد دارد جایگاه بزرگترین صادر کننده کالاهای کانتینری جهان را برای خود نگاه دارد .

  |

  نظرات کاربران