در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم فعال کردن کریدور تاجیکستان – ازبکستان – قزاقستان و ایران


  در آینده نزدیک حمل ۵هزار تن پودر آلومینیوم و صادرات نفت خام صورت می گیرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن در دیدار با سفیر تاجیکستان بر فعال کردن کریدور تاجیکستان – ازبکستان – قزاقستان و ایران برای حمل ۲ میلیون تن بار در سال تاکید کرد .

  ابراهیم محمدی معاون بهره برداری و سیر و حرکت در دیدار با سفیر تاجیکستان در خصوص فعال شدن حمل شمش آلومینیوم در مسیر تاجیکستان به بندرعباس از حمل ماهانه ۵ هزار تن پودر آلومینیوم از جاجرم به تاجیکستان و صادرات یک میلیون تن نفت خام از ری به سرخس و تاجیکستان نزدیک خبر داد .

  وی گفت : امیدواریم در اجلاس ۴ جانبه ای که به زودی با حضور نمایندگان راه آهن های تاجیکستان ، ازبکستان و ترکمنستان برگزار می شود ، برای شروع حمل شمش آلومینیوم از تاجیکستان و عبوراز ایران به تفاهم اصلی برسیم .

  محمدی در پایان اظهار امیدواری کرد ؛ در آینده نزدیک حمل ۵هزار تن پودر آلومینیوم و صادرات نفت خام صورت می گیرد .
  مطالب مرتبط

  افزایش حمل بار و صادرات ریلی با ارائه تخفیفات تعرفه ای

  افزایش حمل بار و صادرات ریلی با ارائه تخفیفات تعرفه ای

  پیشتر حمل بار از مسیر سرخس تا بندرعباس به طول هزار و ۶۲۰ کیلومتر یک هفته طول می کشید اما در حال حاضر کمتر از سه روز طی می شود و شرکت راه آهن به صاحبان کالا تضمین زمانی می دهد که اگر به تعهد عمل نشود ، جریمه پرداخت خواهد کرد .

  |

  رشد ۵۰ درصدی در توسعه شبکه ریلی کشور

  رشد ۵۰ درصدی در توسعه شبکه ریلی کشور

  در برنامه توسعه امسال قرار است سه میلیون تن بار از کشور ترانزیت شود که بخش اعظم آن از محور شرق کشور انجام و به بندر شهید رجایی می رسد . 

  |

  لزوم افزایش سهم کانتینری ریلی متصل با بنادر

  لزوم افزایش سهم کانتینری ریلی متصل با بنادر

  در این نشست جهت ورود شرکت راه آهن در طرح های جامع و توسعه بندری سازمان بنادر هماهنگی های لازم صورت گرفت و مقرر شد جهت تعریف نقشی فعال برای راه آهن در طرح های آینده در بنادر جلساتی با واحد های ذیربط تشکیل شود .

  |

  نظرات کاربران