در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برخورد با ساخت ‌و‌ سازهای غیرقانونی حریم راه‌های زنجان


  حفاظت از حریم راه و نوار قانونی پس از حریم از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما باید با توجه به این موضوع ، نسبت به ایمن‌سازی حریم راه‌ها نیز دقت لازم را به‌کار گیریم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : با توجه به اختیارات قانونی با ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم راه‌های استان زنجان برخورد می‌کنیم .

  ایرج دست‌نشان با بیان این مطلب عنوان کرد : قانون امکان برخورد و جلوگیری از ساخت ‌و سازهای غیرضروری و غیرقانونی در فاصله ١٠٠ متری پس از حریم راه‌ها را لحاظ کرده و به همین دلیل ، اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان می‌تواند از طریق مراجع قانونی ، مجوزهای لازم را برای جمع‌آوری و تخریب سازه‌های غیرقانونی در این محدوده‌ها کسب و اقدامات لازم را انجام دهد .

  وی با تأکید بر اینکه رویکرد اصلی این اداره‌کل توسعه ایمنی جاده‌ها و حفظ حریم راه‌ها ست ، اظهار کرد : حفاظت از حریم راه و نوار قانونی پس از حریم از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما باید با توجه به این موضوع ، نسبت به ایمن‌سازی حریم راه‌ها نیز دقت لازم را به‌کار گیریم و بر اساس اختیارات قانونی که در زمینه ساخت‌‌و‌ساز حاشیه راه‌ها به سازمان و به تبع آن ادارات‌کل راهداری محول شده ، امکان برخورد و جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرضروری و غیرقانونی در فاصله ١٠٠ متری پس از حریم راه‌ها فراهم است .

  این مسئول با اشاره به اینکه پارسال ۱۱۱ مورد رفع تجاوز و پاکسازی حریم در زنجان صورت گرفته است ، خاطرنشان کرد : در خصوص ساخت تأسیسات خارج از حریم جاده‌ها تا محدوده ١٠٠ متر بعد از حریم مصوب ، هیچ مرجعی نمی‌تواند نسبت به صدور پروانه ساخت اقدام کند و این امر تنها از سوی سازمان راهداری و حمل ‌و‌نقل جاده‌ای اعتبار قانونی دارد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران