در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره برداری از خط سوم ریلی در شهرک صنعتی سمنان


  مقدار شاخص تناژ بار تخلیه شده در فروردین ماه امسال در راه آهن شمالشرق (۱) از رشد ۱۴۷درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، بمنظور افزایش توان ظرفیت تخلیه و بارگیری محموله های داخلی و صادراتی ٬ خط ۳ شهرک صنعتی مجاور راه آهن شمالشرق (۱) احداث شد .

  فرشاد زاد خور مدیرکل راه آهن شمالشرق (۱) درباره این خط ریلی گفت : در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ٬ تولید - اشتغال ، خط سوم ریلی به طول۹۰۰متر در ایستگاه شهرک صنعتی سمنان در این اداره کل احداث و آماده بهره برداری شد .

  وی به اهداف اصلی راه آهن اشاره کرد و افزود : شناسایی چشمه های بار و افزایش حمل بار توسط ریل از جمله این اهداف است . با احداث این خط ، کار بار گیری و تخلیه روزانه انواع محمولات تولیدی شهرک مذکور افزایش خواهد یافت، این مهم در حالی صورت گرفته که در فروردین ماه سال جاری تعداد ۲۲۲۸ رام قطار مسافری و ۳۷۸ رام قطار باری از این ناحیه تردد کرده است .

  وی اضافه کرد : مقدار شاخص تناژ بار تخلیه شده در فروردین ماه امسال در راه آهن شمالشرق (۱) از رشد ۱۴۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است . این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۱۵میلیارد ریال اجرا شده است و در اولین گام بهره برداری از این خط ٬ دانه های روغنی بارگیری شده پس از حمل ، در این خط مستقر و عملیات تخلیه آن انجام خواهد گرفت .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  با احتساب ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و ۸۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت راه‌آهن در مجموع نزدیک به ۱۳۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری جدید در کشور انجام شده است که در تاریخ ۹۰ ساله راه‌آهن کشور یک رکورد محسوب می‌شود .

  |

  جزئیات واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر

  جزئیات واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر

  در این حادثه لکوموتیوران لحظاتی قبل از‌ خروج قطار باری از خط ، وقتی که متوجه می‌شود امکان‌ ترمز گرفتن و کنترل قطار دیگر میسر نیست ، خود را از لکوموتیو به بیرون پرت می‌کند .

  |

  توافق ایران و پاکستان در خصوص رونق صنعت گردشگری ریلی

  توافق ایران و پاکستان در خصوص رونق صنعت گردشگری ریلی

  با توجه به اینکه ایران و پاکستان از توانمندی‌های نهفته اقتصادی زیادی برخوردار بوده و دو کشور قدرتمند منطقه محسوب می‌شوند ، افزایش حجم مبادلات دو کشور در بخش‌های مختلف می‌تواند گامی موثر برای بهبود وضع منطقه باشد .

  |

  نظرات کاربران