در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مذاکره با کشورهای اسکاندیناوی برای برقراری پروازهای هوایی با ایران


  در قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور ، میانگین نرخ رشد بخش حمل و نقل ۳.۸ درصد و میانگین نرخ رشد بخش ارتباطات ۴.۱۹ درصد پیش بینی شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزارت حمل و نقل و ارتباطات نروژ از مذاکره آتی کشورهای منطقه اسکاندیناوی شامل نروژ ، دانمارک و سوئد برای امضای توافقنامه و برقراری پروازهای هوایی با ایران خبر داد .

  بر پایه این بیانیه ، نروژ ، دانمارک و سوئد بیست ونهم و سی ام ماه می (هشتم و نهم خرداد ماه) با هدف نوسازی و توافق برای برقراری مسافرت هوایی تجاری مذاکره می‌کنند . اکنون «اس.آ.اس» مهمترین شرکت حمل و نقل اسکاندیناوی و «ایرشاتل» نروژ به ایران پرواز ندارند.

  قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل بیست و پنجم اردیبهشت ماه از آمادگی چند شرکت خارجی برای کمک به خرید هواپیما از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد .

  «اصغر فخریه کاشان» در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت : ۹ شرکت بزرگ مالی از ژاپن ، نروژ ، دانمارک ، چین ، ایرلند و انگلیس برای تامین مالی (فاینانس) خرید هواپیما از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند . اسناد مناقصه این فاینانس در دست تهیه است و امیدواریم تا یک ماه آینده منتشر شود .

  بیست وهفتم اردیبهشت ماه با تحویل این چهار فروند هواپیمای آ.تی.آر (شرکت زیرمجموعه ایرباس) در مجموع پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم های هسته ای علیه ایران ، هفت فروند هواپیمای نو و بهره مند از فناوری روز از معتبرترین شرکت های هواپیماسازی جهان وارد ناوگان هوایی کشور شد .

  آنگونه که قائم ‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفته است «ورود هفت فروند هواپیما به کشور آن هم به صورت خرید مستقیم و با کوتاه کردن دست واسطه‌ها به ایجاد اشتغال برای هفت هزار نیروی انسانی می انجامد که نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است» .

  بر پایه گزارش دوسالانه ۲۰۱۷ مجمع جهانی اقتصاد ، از دهه ۱۹۸۰ تاکنون تردد هوایی هر ۱۵ سال ۲ برابر شده است ، روندی که انتظار می رود ادامه پیدا کند .

  در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به چهار میلیارد نفر در جهان با هواپیما سفر کردند که این رقم تا سال ۲۰۳۵ میلادی به هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر می رسد .

  جمهوری اسلامی ایران نیز می‌تواند با توجه به لغو تحریم ها و پیوستن به بازار جهانی، با اولویت بخشی به گسترش صنعت گردشگری ، توسعه آن در سال‌های آینده هدفگذاری کند .

  در قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور ، میانگین نرخ رشد بخش حمل و نقل ۳.۸ درصد و میانگین نرخ رشد بخش ارتباطات ۴.۱۹ درصد پیش بینی شده است .
  مطالب مرتبط

  وجود قابلیت انتقال بیش از ۱۰۰ میلیون تن بار از جاده به ریل

  وجود قابلیت انتقال بیش از ۱۰۰ میلیون تن بار از جاده به ریل

  در سال ۱۳۸۵-۱۳۸۴ سهم راه‌آهن از بار کشور حدود ۱۸ درصد از تن کیلومتر بار کشور بود که قرار بود بر طبق برنامه‌های تدوینی به ۳۰ درصد در سال ۹۲ برسد اما این اتفاق نیفتاد و سهم بار کشور در سال ۹۲ به زیر ۱۰ درصد رسید .

  |

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ در حداکثر چینش صندلی خود توانایی حمل ۴۰۶ نفر را دارد ، اما ایرلاین‌ها معمولا از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند . استفاده از صندلی‌های راحت‌تر و چینش صندلی در دو کلاس تجاری و اقتصادی باعث می‌شود تعداد صندلی‌ها در این هواپیما معمولا کمتر از حداکثر ظرفیت آن باشد .

  |

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  پس از امضای برجام ، ایران ایر دویست فروند هواپیما سفارش داد که قرار شد ۲۰ فروند آن توسط ای.تی.آر تحویل داده شود . این شرکت که تحت مالکیت مشترک ایرباس و «لئوناردو» ایتالیا قرار دارد ، تاکنون هشت فروند از این هواپیماها را به ایران تحویل داده است .

  |

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی ، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند .

  |

  نظرات کاربران