در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه صادرات کالا با راه اندازی راه‌آهن قزوین‌ ـ رشت


  یکی از مزایای مهم گیلان در حوزه حمل و نقل دریایی بوده و توسعه زیرساخت‌های بندری طی سال‌های اخیر افزایش فزاینده‌ای داشته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار گیلان گفت : سالانه چهار میلیون مسافر و ۱۰ میلیون تن کالا در گیلان با راه‌اندازی راه‌آهن قزوین‌ ـ رشت جابه‌جا می‌شود که مزیت بزرگی برای این استان در کشور است .

  محمدحسین اصغریان در جریان نشست با معاون هماهنگی و امور اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن کشاورزی قزوین و گیلان از بندر انزلی به اهمیت این بندر اشاره و اظهار کرد : بندر انزلی سکوی صادرات استان‌های شمالی ایران و روسیه است .

  وی گیلان را یکی از استان‌های مهم در حوزه مبادلات تجاری با کشورهای خارجی از جمله کشورهای حاشیه دریای خزر و روسیه عنوان کرد و گفت : یکی از مزایای مهم گیلان در حوزه حمل و نقل دریایی بوده و توسعه زیرساخت‌های بندری طی سال‌های اخیر افزایش فزاینده‌ای داشته است .

  معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار گیلان راه‌اندازی خط ریلی قزوین‌ ـ‌ رشت را مهم‌ترین ظرفیت گیلان در توسعه صادرات کالا از این استان دانست و تصریح کرد : با اتصال راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت به راه‌آهن سراسری ایران تجارت کشورمان با تحول اقتصادی مواجه می‌شود و استان قزوین نیز می‌تواند از مزایای زیرساخت‌های گیلان در حوزه حمل و نقل دریایی استفاده کند .

  وی به جابه‌جایی میزان کالا با راه‌اندازی خط ریلی مذکور اشاره کرد و یادآور شد : با راه‌آهن قزوین‌ ـ رشت سالانه ۴ میلیون مسافر و ۱۰ میلیون تن کالا در گیلان جابه‌جا می‌شود که مزیت بزرگی برای این استان در کشور محسوب می‌شود .

  معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری قزوین نیز در نشست مذکور قزوین با بیان اینکه این استان با ۱۲ استان کشور در غرب ، شرق و تهران همجوار است ، گفت : استان قزوین به عنوان یک بارانداز ملی نقش مهمی ایفا می‌کند .

  منوچهر حبیبی افزایش سطح همکاری‌های دو استان در حوزه اقتصادی را با برگزاری نشست‌های مشترک تاثیرگذار دانست و تصریح کرد : گیلان با برخورداری از شبکه حمل و نقل قوی می‌تواند مانند استان قزوین با کاهش زمان و قیمت تمام شده بستر فعالیت‌های اقتصادی موثری را برای تجار و بازرگانان و تولیدکنندگان فراهم کند .
  مطالب مرتبط

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

  |

  علاقه مندی ایران و آفریقای جنوبی به توسعه همکاری های گمرکی

  علاقه مندی ایران و آفریقای جنوبی به توسعه همکاری های گمرکی

  نماینده سازمان حمل و نقل خارجی آفریقای جنوبی نیز در این نشست با اذعان به موفقیت آمیز بودن پروژه تیر الکترونیکی در ایران علاقه مندی کشورش را به استفاده از تجربیات گمرک ایران در این زمینه اعلام کرد .

  |

  نظرات کاربران