در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای طرح برند سازی و شبکه سیر شرکت های حمل و نقل مسافربری جاده ای


  آیین نامه اجرایی این طرح به ادارات کل راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور همچنین تشکلهای صنفی بخش حمل‌ونقل مسافر ابلاغ گردیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با همکاری تشکلهای صنفی حمل و نقل مسافری جاده ای و شرکت های مسافربری و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر کشور از ابتدای خرداد ماه سال جاری با هدف اجرای حقوق شهروندی آغاز شد .

  اسماعیل غلامی  معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : اجرای طرح مذکور ، در راستای تحقق یکی از مهم ترین اهداف سازمان در ارتقای سطح خدمات در بخش حمل و نقل مسافری ، از طریق اصلاح ساختار فعالیت شرکت ها  می باشد ، که از سال گذشته ضوابط تاسیس شرکت های مسافربری جاده ای در این سازمان مورد بازنگری قرار گرفت و با اصلاح ضوابط ، زمینه برای شکل گیری شبکه های مسافربری و برندهای معتبر بیش از پیش به منظور ایجاد رضایت مندی حداکثری هموطنان و مسافران ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای فراهم گردید .

  وی با بیان این که شرکت های مسافربری در قالب شکل جدیدی از فعالیت تحت عنوان نمایندگی می توانند به راحتی شبکه فعالیت خود را در نقاط مختلف کشور توسعه دهند ،‌ افزود : با شکل گیری شبکه های مسافربری ، شرکت های عضو  هر شبکه در سراسر کشور با نام  و تابلو واحد فعالیت می کنند و تعداد محدودتری از شرکت ها در ساختارهای توانمندتر و انسجام یافته تر ایجاد می شود و هم وطنان با اطمینان و شناخت بیشتری که از آن نام دارند ، شرکت مورد نظر خود را انتخاب می کنند .

  غلامی با اشاره به این که بر اساس ضوابط جدید ، امکان نظارت بر فعالیت شرکت ها ، از سوی سازمان ها و دستگاه های نظارتی بیشتر و موثرتر انجام می شود ، تصریح کرد : با توجه به اینکه مهم ترین سرمایه شبکه های مسافربری ، اعتبار و نام آن ها در میان مشتریان می باشد ، از این رو آن ها تلاش مضاعف به عمل می آورند تا از طریق ارایه خدمات مطلوب ، اعتبار خود را در نزد مشتریان حفظ نموده و بابرندسازی سطح خدمات قابل ارایه به مسافران به تدریج ارتقاء یابد .

  وی تصریح کرد : یکی از دیگر از پیامدهای مهم این طرح ، افزایش ایمنی سفرهای  جاده ای است ، به گونه ای که هر برند حداکثر تلاش خود را به کار می گیرد تا ایمنی بیشتری را برای مسافران در طول سفر فراهم کند تا نام و اعتبار شبکه خود را حفظ کند . افزایش بهره وری در حمل و نقل ، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای مسافری ، از دیگر مزایای اجرای این طرح است ، که در نتیجه جذب سرمایه سرمایه گذاران و بازگشت سرمایه در مجموعه شبکه شرکت های مسافربری بزرگ مقیاس صورت می گیرد.

  معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای با تاکید بر این که اجرای طرح شبکه سیر و طرح رتبه بندی برندها مکمل هم می باشند ، افزود : پس از شکل گیری برندها ، طرح  طبقه بندی و سطح بندی خدمات در بخش حمل و نقل مسافربری جاده ای اجرا می گردد تا کاربران بتوانند با آگاهی از میزان اعتبار و درجه و رتبه هر برند ، از سطح کیفی و خدمات شرکت ها ، شناخت پیدا کنند که در نتیجه موجب توسعه و ارتقای وضعیت موجود حمل و نقل مسافری و ارایه خدمات  مطلوب تر به مسافران و هم وطنان عزیز خواهد شد .

  گفتنی است آیین نامه اجرایی این طرح به ادارات کل راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور همچنین تشکلهای صنفی بخش حمل‌ونقل مسافر ابلاغ گردیده است .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران