در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تسریع طرح اسقاط خودروهای فرسوده در تهران


  نمایندگان ادارات کل راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای و کارگروه‌های استانی پرسش‌های خود را مطرح کرده و از سوی نیکدار ، رئیس ستاد همچنین محمد حجارزاده دبیر کارگروه توسعه و ساماندهی مراکز اسقاط ، توضیحات لازم ارایه گردید .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تشکیل اولین گردهمایی مسئولین ذیربط طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده‌ی کشور در تهران ، امور مربوطه به کارگروه‌های استانی واگذار و برای اجرا شتاب گرفت .

  در این گردهمایی مهدی نیکدار رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ، با اشاره به اهمیت نقش از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در کشور و لزوم مشارکت کارگروه‌های استانی ، توضیحاتی در خصوص اسناد بالادستی صنعت اسقاط و بازیافت خودرو و ضرورت پرداختن به این صنعت مهم و همچنین چگونگی صدور مجوز تأسیس و فعالیت مرکز اسقاط بیان کرد .

  در ادامه این جلسه ، نمایندگان ادارات کل راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای و کارگروه‌های استانی پرسش‌های خود را مطرح کرده و از سوی نیکدار ، رئیس ستاد همچنین محمد حجارزاده دبیر کارگروه توسعه و ساماندهی مراکز اسقاط ، توضیحات لازم ارایه گردید .

  گفتنی است تشکیل کارگروه استانی براساس ماده ۱۷ آیین‌نامه از رده خارج کردن خودورهای فرسوده موضوع مصوبه ۲۰ خردادماه سال ۸۸ می‌باشد که اعضای آن متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یا نماینده وی ، به عنوان رییس کارگروه ، نماینده اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به عنوان دبیر کارگروه ، سازمان حفاظت محیط‌زیست استان ، پلیس راهور ناجا در استان ، مراکز اسقاط خودرو استان ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و شهرداری مرکز استان به عنوان اعضای کارگروه می‌باشند .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  همکاری های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مختلف اعم از جاده‌ای نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد و خواستار طرح مباحث و پیگیری موضوعات باقیمانده از طریق کمیته های مذکور گردید .

  |

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  همه دستگاه‌های ذی‌ربط‌ ، انجمن‌های صنفی و دست‌اندکاران باید برای رفع این مشکلات به دنبال راهکار باشند و با نگاه معقول و همه‌جانبه و در چارچوب قانون عمل کنند تا در آینده‌ای نزدیک وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به شرایط مطلوب نزدیک شود .

  |

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  مالکین ناوگان باری و مسافری استان می‌‌توانند با دریافت حواله از طریق تشکلهای صنفی و با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به نمایندگی‌های شرکت‌های تولید کننده لاستیک در سطح استان مراجعه و نیاز ناوگان خود را تامین کنند .

  |

  نظرات کاربران