در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیشنهاد واگذاری مسئولیت دبیری کمیسیون ایمنی راه‌ها به مدیران کل راهداری


  با توجه به ادغام بخش راهداری با حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌ها ، ادارات کل راه و شهرسازی خود را همانند گذشته درگیر مسائل مربوط ایمنی حمل‌ونقل نمی‌کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان داشت : با توجه به انتزاع بخش راهداری از ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها پیشنهاد می‌شود برای پیگیری و استمرار برگزاری جلسات ، دبیری کمیسیون ایمنی راه‌های استان‌ها از ادارات کل راه و شهرسازی به مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها واگذار شود .

  داود کشاورزیان در هشتاد و پنجمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها پیشنهاد کرد دبیری کمیسیون ایمنی راه‌های استان‌ها با موافقت وزیر راه و شهرسازی به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای واگذار و برگزاری مستمر جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها از آن‌ها مطالبه شود . با توجه به ادغام بخش راهداری با حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌ها ، ادارات کل راه و شهرسازی خود را همانند گذشته درگیر مسائل مربوط ایمنی حمل‌ونقل نمی‌کنند . از طرفی جهت‌گیری وزارت راه و شهرسازی ، انتخاب مدیرانی با گرایش مسکن و شهرسازی برای ادارات کل استانی بوده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌طوری‌ که در صورت هرگونه پیگیری مدیرکل راه و شهرسازی استان ، فرد پیگیر را به سمت مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هدایت می‌کند .

  پیشنهاد تشکیل معاونت حمل‌ونقل در ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها

  تقی زاده معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی نیز در ادامه این کمیسیون بیان داشت : هم‌اکنون پیشنهاد شده در هر یک ادارات کل راه و شهرسازی یک معاونت حمل‌ونقل تشکیل شود تا به مسئله ایمنی پرداخته شود ؛ اما تا زمان تصویب آن می‌توان از پیشنهاد آقای کشاورزیان استفاده کرد .

  بخارایی رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در دولت اصلاحات پیشنهاد کشاورزیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت : مسئله اصلی برگزار شدن آن است. لذا برای پررنگ‌تر شدن اهمیت برگزاری کمیسیون‌ها در سطح استان‌ها وزرا یا معاونان وزرا در برخی جلسات کمیسیون‌ها شرکت کنند .

  تقی زاده خاطرنشان کرد : بهتر است پیشنهاد کشاورزیان از سوی مرکز بررسی شود و به‌عنوان دستور جلسه در کمیسیون مطرح شود . همچنین شاخص‌های ارزیابی انتخاب کمیسیون‌های ایمنی برتر مورد بررسی قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران