در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اعلام برترین بنادر کانتینری جهان


  در بین ۱۰۰ بندر برتر کانتینری جهان نام بندر شهید رجایی به چشم می خورد . این بندر با افت میزان جابه جایی کانتینری در سال ۲۰۱۶ میلادی ردۀ ۸۷ جدول را به خود اختصاص داد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، بنادر آسیا در لیست برترین بنادر کانتینری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی که از سوی لویدز لیست معرفی شدند ، جایگاه نخست تا دهم را به خود اختصاص دادند .

  به نقل از لویدزلیست ، ۱۰۰ بندر برتر کانتینری جهان بر اساس حجم جابه جایی کانتینری خود در سال ۲۰۱۶ در حالی اعلام شدند که ۱۰ جایگاه نخست را کشورهای آسیایی به خود اختصاص دادند .

  بنادر شانگهای ، سنگاپور و شنزن بدون تغییر در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی در ردۀ اول تا سوم جدول برترین های کانتینری ایستادند و بندر نینگبو با صعود در پلۀ چهارم قرار گرفت .

  از سوی دیگر ، بندر هنگ کنگ با افول در رتبه بندی جهانی جایگاه پنجم را از آن خود کرد . بنادر بوسان کرۀ جنوبی ، گوانجو و Qingdoa چین ، دبی و تیانجین به ترتیب ششم تا دهم شدند .

  بندر روتردام هلند ، Klang مالزی و Kaohsiung تایوان نیز بدون تغییر در مقایسه با ۲۰۱۵ پلۀ یازدهم تا سیزدهم جدول برترین ها را از آن خود کردند. در مقابل، بنادر آنتورپ بلژیک و Xiamen چین با رشد قابل توجه توان عملیاتی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی با چند پله صعود در جایگاه چهارده و شانزدهم قرار گرفتند. ردیف پانزدهم برترین ها نیز با چند پله نزول به بندر دالیان چین اختصاص یافت .

  چهار ردۀ آخر از ۲۰ بندر برتر کانتینری جهان را نیز بنادر Tanjung Pelepas مالزی با صعود ، هامبورگ آلمان با افت، لس آنجلس و لانگ بیچ آمریکا بدون تغییر از آن خود کردند .

  شایان ذکر است ، در بین ۱۰۰ بندر برتر کانتینری جهان نام بندر شهید رجایی به چشم می خورد . این بندر با افت میزان جابه جایی کانتینری در سال ۲۰۱۶ میلادی ردۀ ۸۷  جدول را به خود اختصاص داد .

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  طی دوماه اخیر ، دو میلیون و ۷۲۳ هزار تن فرآورده نفتی کابوتاژ و ۲۱۵ هزار و ۷۷۶ تن نیز وارد بندر شده است . ترانزیت نفتی نیز با میزان ۱۱هزار و ۱۱۲ تن در همسنجی با سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد .

  |

  لزوم حل مشکل کانال های دسترسی دریایی بنادر در کوتاه ترین زمان

  لزوم حل مشکل کانال های دسترسی دریایی بنادر در کوتاه ترین زمان

  باید با استفاده از تجهیزات موجود و برنامه ریزی صحیح از هرگونه خطرآفرینی جلوگیری کرد و مانع ایجاد وضعیت اضطراری شد و به طور حتم برای تحقق این موضوع به حضور مدیران کشیک در بنادر اصلی و کوچک در روزهای تعطیل نیازمندیم .

  |

  نظرات کاربران