در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ادامه فشار بر نرخ حمل و نقل با تانکر تا سال ۲۰۲۰ میلادی


  تاکنون میزان اوراق شناورها افزایش نیافته است اما Drewry انتظار دارد که تا پایان سال جاری میلادی بازار اوراق به محض اجرا شدن قانون مصوب IMO در خصوص توازن آب شاهد اوراق چندین فروند شناور باشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، بهبود در نرخ حمل و نقل با تانکر و به موجب رشد ضعیف تجارت و مازاد ظرفیت تا سال ۲۰۲۰ میلادی به طول خواهد انجامید .

  به نقل از موسسۀ مشاوره ای Drewry ، مازاد ظرفیت در بازار تانکر در سال جاری میلادی و تحویل سریع شناورها به مالکان موجب اختلال در نرخ حمل و نقل با تانکر شده و تنظیم بازار را که به طور جدی وابسته به میزان اوراق شناورها است تحت تاثیر قرار داده است .

  با وجود کاهش تحویل شناورها پس از سال ۲۰۱۷ میلادی ، امید به بهبود در نرخ حمل و نقل با تانکر و به موجب کاهش درخواست مشتریان بازۀ زمانی طولانی مدتی را می طلبد ؛ چرا که تحویل شناورها به شدت تحت تاثیر قوانین مصوب سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) مبنی بر سیستم توازن شناورها است .

  این گزارش ضمن اشاره به میزان فعالیت اوراق ادامه داد : تاکنون میزان اوراق شناورها افزایش نیافته است اما Drewry انتظار دارد که تا پایان سال جاری میلادی بازار اوراق به محض اجرا شدن قانون مصوب IMO در خصوص توازن آب شاهد اوراق چندین فروند شناور باشد .

  در حال حاضر شناورهایی با ظرفیتِ مجموع ۲۰ میلیون DWT و عمری ۱۹ ساله در ناوگان تانکر هستند که طی سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ میلادی و به موجب عدم تعادل در نرخ حمل و نقل ، اشتغال ضعیف و هزینه های اضافی متقبل شده از سوی مالکان برای تجهیز شناورها به سیستم های مصوب IMO اوراق خواهند شد .

  افزون بر آن ۳۶۷ فروند شناور در ناوگان تانکر عمری ۱۴ تا ۱۹ ساله دارند که چهارمین بررسی روی آن ها در حال انجام است . این در حالی است که مالکان آن ها هنوز نمی دانند پیش از بررسی بعدی باید آنها را روانۀ یارد اوراق سازی کنند یا هزینۀ نصب سیستم آب توازن را متحمل شوند.

  از این رو ، تقریباً یک سوم این شناورها در بازۀ زمانی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ میلادی اوراق می شوند . بنابراین ، در خوشبینانه ترین حالت بهبود در نرخ حمل و نقل تانکر بعد از سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز می شود . اما میزان دقیق اوراق ها عاملی بسیار حیاتی برای تعیین سرعت بهبود نرخ حمل و نقل در بازار تانکرهاست .

  در پایان این گزارش ، تحلیل گر ارشد Drewry در بخش حمل و نقل تانکر گفت : بهبود تدریجی را از سال ۲۰۲۰ میلادی انتظار داریم . برای هر بهبودی پیش از سال ۲۰۲۰  میزان اوراق ها باید به گونه ای باشد که سرعت رشد ناوگان کندتر از رشد تقاضا پیش رود .
  مطالب مرتبط

  پیگیری دریافت خسارت نفتکش سانچی از شرکت‌های بیمه توسط شرکت ملی نفتکش

  پیگیری دریافت خسارت نفتکش سانچی از شرکت‌های بیمه توسط شرکت ملی نفتکش

  با توجه به آسیب کامل سانچی و غرق شدن آن ، پرداخت حدود ۱۰ میلیون دلار از خسارت بر عهده شرکت‌های بیمه ایرانی خواهد بود که از این رقم حدود ۵ میلیون دلار سهم دو شرکت بیمه البرز و ملت و حدود ۵ میلیون دلار سهم بیمه مرکزی است .

  |

  لزوم اصلاح تجهیزات ناوبری و مخابراتی کشتی‌های حامل میعانات گازی

  لزوم اصلاح تجهیزات ناوبری و مخابراتی کشتی‌های حامل میعانات گازی

  سازمان بین‌المللی دریانوردی تحقیقات بیشتری ‌روی استانداردهای عملکرد دسترسی به AIS انجام دهد‌ ، بررسی کامل پیشرفت‌های فن‌آوری در خصوص GNSS که دقت و پایداری آن می‌تواند به الزامات ناوبری کمک کند انجام دهد‌ .

  |

  ایجاد تغییرات در قوانین بین‌المللی محیط‌زیست دریایی

  ایجاد تغییرات در قوانین بین‌المللی محیط‌زیست دریایی

  سند پیشنهادی ایران در مورد ثبت کارکرد پمپ‌ها در عملیات تبادل آب توازن کشتی‌ها با اتصال به سیستم موقعیت یاب جغرافیایی خودکار ، با حمایت مرکز منطقه ای میمک و برخی کشورها تایید و به اجلاس بعدی کمیته (MEPC۷۳) ارجاع شد .

  |

  نظرات کاربران