در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه‌اندازی ۲۴ دستگاه دوربین کنترل سرعت در جاده های قم


  یکی از مهمترین توفیقات برای افزایش ایمنی محورهای استان اجرای طرح ۹ مرحله‌ای ایمن‌سازی ۱۷ مدرسه حاشیه راه بوده که تا پایان اردیبهشت به پایان می‌رسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم در معرفی اقدامات این اداره‌ کل برای افزایش ایمنی راه‌های استان از راه‌اندازی ۲۴ دستگاه دوربین کنترل سرعت جدید و اجرای طرح ۹ مرحله‌ای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها خبر داد .

  ابوالفضل جمالی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم تعداد کنترل سرعت‌های فعال در محورهای این استان را ۶۰ دستگاه اعلام کرد و گفت : اخیرا ۲۴ دستگاه کنترل سرعت جدید در محورها راه‌اندازی کرده‌ایم و تا پایان سال آتی تعداد کنترل سرعت‌های استان به ۸۰ دستگاه خواهد رسید .

  وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های امسال اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم پیگیر احداث شهرک حمل و نقل در استان است ، افزود : از جمله مهمترین اقداماتی که اخیرا برای افزایش ایمنی و بهبود وضعیت حمل و نقل استان شده می‌توان به افزایش مراکز معاینه فنی از دو به سه مرکز، نصب و راه اندازی ۶۰ دوربین کنترل سرعت و شش دوربین پلاک‌خوان ، راه اندازی دو تابلوی راهنمای ترافیکی در سلفچگان و آزادراه قم - تهران ، افزایش دستگاه‌های تردد شمار آنلاین از ۴۲ به ۷۰ دستگاه، ارتقای دو دستگاه توزین در حین حرکت به سیستم پلاک خوانی و کنترل سرعت، آموزش مدیران شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان به میزان ۴۰۰۰ نفر دوره و  اجرای طرح محاسبه میزان ماندگاری زائرین در قم همچنین پیگیری احداث هاب حمل و نقلی استان اشاره کرد . یکی از مهمترین توفیقات برای افزایش ایمنی محورهای استان اجرای طرح ۹ مرحله‌ای ایمن‌سازی ۱۷ مدرسه حاشیه راه بوده که تا پایان اردیبهشت به پایان می‌رسد .

  وی توضیح داد: این طرح شامل اقدامات فرهنگی در قالب آموزش ، توزیع کیف و کتاب و دفتر و ... منقش به المان‌های ایمنی و برنامه‌های عملی چون ارتقای ایمنی سطح محورهای جاده‌ای شامل خط‌کشی ، نصب انواع تابلو ، چراغ‌های راهنمایی و ... است که از ابتدای سال جاری در ۱۷ مدرسه حاشیه راه‌های استان عملیاتی شده است . در ابتدا دانش آموزان با قوانین عبور و مرور ، نحوه امداد ‌رسانی به مصدومین که توسط مربیانی از راهداری و حمل و نقل ، پلیس راه و اورژانس ارائه می‌شود آشنا می‌شوند و درادامه در بین آنها اقلامی همچون کیف ، دفتر ، کتاب‌های آموزشی ، بازی‌های مصور و ... منقش به شعارها و المان‌های ایمنی توزیع می‌شود .

  جمالی عنوان کرد : اجرای این طرح ششم اردیبهشت شروع شده و تاکنون ۷۰۰ جلد کتاب آموزشی ، ۷۰۰ جلد کتاب بازی مصور ، ۳۰۰۰ جلد دفتر منقش به شعارهای ایمنی و ۷۰۰ کیف المان‌های ایمنی در بین دانش آموزان توزیع شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با اشاره به اینکه سال گذشته در مجموع دو میلیون و ۳۲۲ هزار مسافر از مبدا قم جابه‌جا شدند ، گفت : با توجه به اینکه راه‌های مواصلاتی استان محور ارتباط ۱۷ استان کشور است از لحاظ شاخص مسافر عبوری به ازای هرکیلومتر راه برون شهری ، این استان رتبه دوم کشور را دارد .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  همکاری های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مختلف اعم از جاده‌ای نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد و خواستار طرح مباحث و پیگیری موضوعات باقیمانده از طریق کمیته های مذکور گردید .

  |

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  همه دستگاه‌های ذی‌ربط‌ ، انجمن‌های صنفی و دست‌اندکاران باید برای رفع این مشکلات به دنبال راهکار باشند و با نگاه معقول و همه‌جانبه و در چارچوب قانون عمل کنند تا در آینده‌ای نزدیک وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به شرایط مطلوب نزدیک شود .

  |

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  مالکین ناوگان باری و مسافری استان می‌‌توانند با دریافت حواله از طریق تشکلهای صنفی و با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به نمایندگی‌های شرکت‌های تولید کننده لاستیک در سطح استان مراجعه و نیاز ناوگان خود را تامین کنند .

  |

  نظرات کاربران