در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رسیدن راه‌آهن به مرز خسروی تا دوسال آینده


  کریدور غرب کشور از دو مسیر اراک ، ملایر ، کرمانشاه تا مرز خسروی و یا از طریق آپرین ، رودشور ، ساوه ، همدان ، ملایر به سمت کرمانشاه ادامه خواهد یافت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تصریح کرد : با توجه به اعلام اتمام عملیات راه‌آهن تهران - همدان در هفته قبل تا ۴۵ روز آینده بهره‌برداری از این خط شروع می‌شود .

  جبارعلی ذاکری در مراسم افتتاح ایستگاه راه‌آهن فیروزان و بهره‌برداری از راه‌آهن ملایر - فیروزان اظهار داشت : به‌طور قطع تا پایان خردادماه اتمام عملیات ریل‌گذاری را خواهیم داشت . کل عملیات روسازی راه‌آهن ملایر - فیروزان به طول ۶۷ کیلومتر تکمیل شده است و امیدواریم با تحویل خطوط و ایستگاه‌ها از شرکت ساخت و توسعه به شرکت راه‌آهن ، بهره‌برداری از آن آغاز شود .

  معاون شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه از ایستگاه فیروزان تا کرمانشاه به طول ۱۱۳ کیلومتر بالغ‌بر ۵۰ درصد ریل‌گذاری انجام‌شده است گفت : ریل‌گذاری مکانیزه از ایستگاه فیروزان شروع شده است و امیدواریم سرعت بیشتری یابد .

  عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه از ثبت رکورد ۱۹۵۰ متر در روز در این پروژه خبر داد و گفت : با توجه به اجرای عملیات ریل‌گذاری در ۵ نقطه ، امید است پیمانکاران و مشاوران در ماه آینده به‌صورت فشرده این بخش را تکمیل کنند . با توجه به اعلام اتمام عملیات راه‌آهن تهران - همدان در هفته قبل تا ۴۵ روز آینده بهره‌برداری از آن شروع می‌شود . کریدور غرب کشور از دو مسیر اراک ، ملایر ، کرمانشاه تا مرز خسروی و یا از طریق آپرین ، رودشور ، ساوه ، همدان ، ملایر به سمت کرمانشاه ادامه خواهد یافت .

  معاون شرکت ساخت و توسعه یادآور شد : پروژه کرمانشاه به خسروی در حال انجام است و مشکلات ما برطرف شده لذا امیدواریم در برنامه زمان‌بندی دوساله به مرز خسروی برسیم. بحث ملایر به همدان نهایی شده است و امیدواریم عملیاتی شود .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

  ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

  برای سرمایه‌گذاری ، بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه و متنوع سازی تأمین منابع ، بسترسازی و تسهیل جذب سرمایه در راه‌آهن از بازارهای مختلف و همچنین جذب سرمایه به سمت زیرساخت‌ها موردتوجه دفتر سرمایه‌گذاری راه‌آهن است .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  نظرات کاربران