در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه همکاری‌ راه آهن ایران با راه‌آهن کشور روسیه


  با توجه به پروژه برقی کردن راه‌آهن محور گرمسار – اینچه‌برون که مقرر است توسط کشور روسیه ساخته شود راه‌آهن ایران درصدد ارتقای همکاری‌های ریلی دو کشور است تا در سایه این تعامل به نقاط مثبت اقتصادی در بخش بار و ترانزیت برسند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با سفیر روسیه گفت : قرار شد ، بارهای ترانزیتی از بمبئی به بندرعباس و از آنجا تا رشت و سپس از طریق جاده تا آستارا و از آستارای کشور آذربایجان تا مسکو حمل شوند .

  سفیر روسیه با حضور در راه‌آهن ایران درباره پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار – اینچه‌برون ، کریدور شمال – جنوب ، توسعه همکاری ریلی دو کشور و گسترش ترانزیت بار از هند به روسیه از طریق مسیر ریلی ایران گفتگو کردند .

  سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن ضمن دیدار و گفتگو با سفیر کشور روسیه ، درباره توسعه همکاری‌ها با راه‌آهن کشور روسیه گفت : طبق قراردادی که بین دو کشور ایران و روسیه به‌منظور برقی کردن خط آهن گرمسار و اینچه‌برون منعقدشده ، با مشخص شدن سهم دو کشور در این پروژه می‌توانیم زمینه‌های همکاری ریلی میان دو کشور را گسترش داد .

  وی افزود : در این جلسه موضوع ترانزیت کالا از طریق کریدور شمال به جنوب نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، به‌ این‌ ترتیب که بارهای ترانزیتی از بمبئی به بندرعباس و از آنجا تا رشت و سپس از طریق جاده تا آستارا و از آستارای کشور آذربایجان تا مسکو حمل شوند .

  گفتنی است ؛ با توجه به پروژه برقی کردن راه‌آهن محور گرمسار – اینچه‌برون که مقرر است توسط کشور روسیه ساخته شود راه‌آهن ایران درصدد ارتقای همکاری‌های ریلی دو کشور است تا در سایه این تعامل به نقاط مثبت اقتصادی در بخش بار و ترانزیت برسند .
  مطالب مرتبط

  پایان رالی اتومبیلرانی کریدور شمال - جنوب با ورود به بندر شهید بهشتی چابهار

  پایان رالی اتومبیلرانی کریدور شمال - جنوب با ورود به بندر شهید بهشتی چابهار

  در مسیر بازگشت ، تیم رالی با ورود به ایران از مرز آستارا و عبور از شهر رشت، وارد تهران شدند . این رالی به عنوان نقطه پایانی پس از طی مسیر به سمت زاهدان ، در دو مسیر بندرعباس و چابهار ادامه یافت .

  |

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  در حال حاضر تولید کنندگان کشورمان معتقد هستند که صنعت کشور جوابگوی تولید ریل است و می توانند در تولید لکوموتیو و واگن با صنعت گران خارجی رقابت کنند از این رو نگاهمان برای تامین ریل باید به تولیدات داخلی باشد .

  |

  نظرات کاربران