در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم حذف و اصلاح نقاط پرتصادف جاده های اقلید


  چشم امید مردم شهرستان اقلید به توسعه گردشگری است و توسعه گردشگری نیازمند توسعه راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی نشستی با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس ، فرمانده پلیس‌راه شمال استان ، نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار اقلید و مسؤولین مرتبط در راستای تحلیل راه‌های اقلید، علل تصادفات اخیر، ممنوعیت تردد حمل و نقل عمومی از برخی محورهای شهرستان بحث و تبادل‌نظر شد .

  علیرضا سیاهپور ضمن تشریح کارشناسی راه‌های فارس گفت : راهداری در استان فارس مسیر صعودی پیشرفت را سپری می‌کند و امسال نسبت به سال گذشته کاهش بیش از ۱۸ درصدی تلفات جاده‌ای در فروردین را شاهد بودیم و تلاش و رسالت راهداری به حداقل رساندن تلفات جاده‌ای است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن اشاره به تعامل بسیار مناسب با پلیس‌راه استان افزود : راهداری در بسیاری از شهرستان‌ها در اولویت قرار گرفته تا فعالیت‌های حذف و اصلاح نقاط دارای تصادف ، افزایش تابلوهای علائم جاده‌ای ، آشکارسازی و ایمن‌سازی در نقاط مورد نیاز با سرعت بیشتری صورت پذیرد .

  سیاهپور ضمن اشاره به علل ممنوعیت تردد حمل و نقل عمومی در برخی محورهای اقلید تأکید کرد: شرط لغو ممنوعیت افزایش تابلوهای علائم جاده‌ای ، حذف و اصلاح نقاط پرتگاهی و پرتصادف است .

  وی با ذکر مطلب فوق از اعزام یک تیم کارشناسی کامل ، جهت بررسی مسیرهای دارای ممنوعیت تردد و انجام عملیات ضربتی رفع و اصلاح نقاط پرتگاهی و دارای تصادف خبر داد .

  مشتاقی لار فرماندار اقلید در این نشست ، ضمن اشاره به خشکسالی سال‌های اخیر تصریح کرد : چشم امید مردم شهرستان اقلید به توسعه گردشگری است و توسعه گردشگری نیازمند توسعه راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای است . از این رو شهرستان اقلید نیازمند بودجه‌ای مناسب جهت اصلاح بسیاری از راه‌ها و توسعه پایدار صنعت گردشگری در این منطقه است .

  سیدحسین افضلی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر مطلوب بودن خدمات وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد : تمامی امور باید در جهت رضایت خدا و خدمت به مردم باشد . اتمام پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه مشکلات راه‌های اقلید را حل می‌کند اما این برنامه بلندمدت و در شرایط فعلی شهرستان اقلید نیاز به برنامه کوتاه‌مدتی دارد که با اصلاح راه‌ها، افزایش دوربین‌ها و گشت‌های پلیس‌راه ، در زمان کوتاه ، مشکلات مردم اقلید مرتفع گردد .

  سرهنگ احمدی فرمانده پلیس‌راه شمال استان با تأکید بر قرار داشتن فارس در رتبه اول کشور در زمینه تلفات جاده‌ای گفت : فارس بیشترین طول راه‌ها در کشور را داراست و از شرایط خاصی همچون کریدور بودن میان شمال و جنوب کشور ، پتانسیل‌های گردشگری ، صنعتی و کشاورزی برخوردار است که تصادفات زیادی را به فارس تحمیل می‌نماید .

  احمدی با اشاره به اولویت اصلی پلیس‌راه مبنی بر جلوگیری از تلفات و تصادفات افزود : ممنوعیت تردد در برخی محورهای اقلید برای ایمنی و نجات جان مردم گرفته شده است و تا زمان ایمن‌سازی و رفع نقاط دارای استعداد تصادف و تأییدیه کمیسیون ایمنی راه‌ها این ممنوعیت لغو نخواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  همکاری های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مختلف اعم از جاده‌ای نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد و خواستار طرح مباحث و پیگیری موضوعات باقیمانده از طریق کمیته های مذکور گردید .

  |

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  همه دستگاه‌های ذی‌ربط‌ ، انجمن‌های صنفی و دست‌اندکاران باید برای رفع این مشکلات به دنبال راهکار باشند و با نگاه معقول و همه‌جانبه و در چارچوب قانون عمل کنند تا در آینده‌ای نزدیک وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به شرایط مطلوب نزدیک شود .

  |

  نظرات کاربران