در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۱۸ درصدی تناژ بار در راه آهن هرمزگان


  در زمینه بارگیری تعداد ۱۰هزار و ۱۱۸دستگاه واگن به میزان ۷۰۰ هزار و ۵۱۳ تن بارگیری انجام شده است که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد را نشان می دهد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن هرمزگان از رشد ۱۲ درصدی مسافر و ۱۸ درصدی تناژ بار در فروردین ماه سال جاری خبر داد .

  محمد پورفخری مدیر کل راه آهن هرمزگان درخصوص حمل بار درفروردین ماه سال جاری ، گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد رشد ۱۸درصدی در زمینه تناژ و۶ درصدی در زمینه تعداد واگن در این اداره کل بوده ایم در این مدت، جابجایی یک میلیون و۵۹۷ هزار و۵۷ تن محمولات اعم از ترانزیت، نفتی و غیرنفتی به وسیله ۲۴هزار و ۸۸۹ دستگاه واگن محقق شده است.

  پورفخری افزود : امسال با توسعه خطوط ریلی در محوطه بندری شهید رجایی سهم جابجایی بار توسط حمل ونقل ریلی نسبت به جاده ۲۴.۲ درصد در سال جاری رشد داشته است . در زمینه بارگیری تعداد ۱۰هزار و ۱۱۸دستگاه واگن به میزان ۷۰۰ هزار و ۵۱۳ تن بارگیری انجام شده است که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد را نشان می دهد .

  به گفته وی ؛ در زمینه تخلیه نیز تعداد ۱۴ هزار و ۷۷۱ دستگاه واگن به میزان ۸۹۶ هزار و ۵۴۳ تن تخلیه شده که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تناژ ۵ درصد رشد را شاهد بوده ایم که اهم کالاهای جابجا شده شامل مواد معدنی ، مس ، مازوت ، کانتینر باردار و خالی ، رول و... بوده است .

  وی در خصوص عملکرد راه آهن در زمینه تخلیه و بارگیری کانتینری در فروردین ماه سال جاری گفت : اداره کل هرمزگان از ۱۳۵ هزار و ۲۷۵ TEU در سال گذشته ، به ۲۱۷هزار و ۸۷۹ TEU در سال جاری رسیده که رشد ۲.۶درصدی را به دنبال داشته است .

  گفتنی است ؛ به دلیل همه روزه شدن قطار مسافری بندرعباس - مشهد و بالعکس و رضایت مسافرین در بالا بودن کیفیت ارائه خدمات ، جابجایی مسافر در فروردین ماه سال جاری ۱۲ درصد رشد داشته است .
  مطالب مرتبط

  انتشار عملکرد اداره کل راه آهن هرمزگان در سال ۱۳۹۶

  انتشار عملکرد اداره کل راه آهن هرمزگان در سال ۱۳۹۶

  در این مدت عملکرد بندر شهید رجایی نیز ۹ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۰ تن کالا بوده که رشد ۲۸ درصدی حمل ریلی در بندر شهید رجایی را شاهد بوده ایم و در زمینه حمل ریلی کانتینر نیز با حمل ۱۰۴ هزار و ۷۰۵  TEU که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است .

  |

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  با احتساب ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و ۸۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت راه‌آهن در مجموع نزدیک به ۱۳۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری جدید در کشور انجام شده است که در تاریخ ۹۰ ساله راه‌آهن کشور یک رکورد محسوب می‌شود .

  |

  رشد ۹ درصدی بارگیری کالا در اداره کل راه آهن هرمزگان

  رشد ۹ درصدی بارگیری کالا در اداره کل راه آهن هرمزگان

  عملکرد راه آهن هرمزگان به میزان ۱۷میلیون و ۷۷۳هزار و ۷۹۷ تن کالا و محمولات بوده که رشد ۱۲ درصدی را نشان داده و موجب رسیدن تن کیلومتر مرزی به میزان ۶میلیارد و ۹۹۵میلیون و ۶۰۱هزار و ۳۰۰ تن کیلومتر شده که رشد ۱۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد .

  |

  جزئیات واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر

  جزئیات واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر

  در این حادثه لکوموتیوران لحظاتی قبل از‌ خروج قطار باری از خط ، وقتی که متوجه می‌شود امکان‌ ترمز گرفتن و کنترل قطار دیگر میسر نیست ، خود را از لکوموتیو به بیرون پرت می‌کند .

  |

  نظرات کاربران