در حال بارگذاری ...
 • کتاب دانش نوین در صنعت هواپیمایی


   

   

  نام لاتین کتاب : New Knowledge in the aviation industry

   

   

  یادداشت نویسنده

   

  در حال حاضر علی رغم وجود شرکت های هوایی مختلف در ایران و همچنین صدور مجوزهای جدید ، به نظر می رسد که مدیران و کارکنان این شرکت های نو ظهور از دانش کافی در اجرای وظایف محوله بهره مند نیستند . این موضوع ، صرف نظر از اتلاف میلیاردها تومان هزینه های سالانه این شرکت ها که از محل چرخه جریانات نقدینگی اقتصاد ملی برداشت می شود ، عدم رضایت ذینفعان استراتژیک این شرکت ها از جمله دولت ، صاحبان سهام ، هیات های مدیره ، مسافران و آژانس های هوایی را نیز به دنبال خواهد داشت . از طرف دیگر بسترها و زیرساخت های صنعت هوایی کشور در مقایسه با سایر کشورها در مراحل شکل گیری اولیه هستند . قانون زدایی از صنعت ، خصوصی سازی ، آزادسازی نرخ ها و سایر مواردی که شرکت های هوایی کشورهای دیگر جهان در سال های گذشته تجربه کرده اند ، در ایران هنوز یا اتفاق نیفتاده و یا در شرف انجام است .

  با توجه به شرایط حاکم بر این صنعت ، کتاب حاضر در ادامه کتاب قبلی (مدیریت شرکت های هواپیمایی) سعی نموده است تا هر چند کوچک ، سهمی را در افزایش دانش کارکنان و مدیران لایق و فرهیخته صنعت هوایی کشور عزیز ایران داشته باشد . در کتاب اول سعی شد تا مدیریت هوایی با رویکرد عمومی و بازرگانی مورد بررسی قرار گیرد . اما در کتاب حاضر که در مقایسه با کتاب قبلی ، تخصصی تر می باشد ، تلاش می گردد ک هر یک از حوزه های تخصصی مدیریت های شرکت های هوایی مورد تحلیل قرار گیرند .

   

   

   

   

  سرفصل های کتاب :

   

  فصل اول : مدیریت برنامه ریزی هوایی

  فصل دوم : مدیریت عملیات زمینی ، در شرکت های هوایی

  فصل سوم : مدیریت پروژه در شرکت های هوایی

  فصل چهارم : مدیریت اقتصادی شرکت های هوایی

  فصل پنجم : مدیریت بازاریابی هوایی

  فصل ششم : مدیریت مالی هوایی

  فصل هفتم : مدیریت روانشناسی هوایی

  فصل هشتم : تغییر سازمان و شرکت های هوایی

   

   

  نویسنده : دکتر داود صادقی

   

   

  ناشر : انتشارات نظری
  مطالب مرتبط

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  بخش فرودگاه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم هواپیمایی جهانی است و در میان صنایعی قرار دارد که تحت تأثیر گسترش جهانی COVID-١٩ قرار گرفته و با بحران نقدینگی روبرو است و ما برای حمایت مجدد ازاین صنعت و محافظت از عملیات ضروری فوراً به حمایت مالی دولت ها نیاز داریم .

  |

  تحقق رویای پرواز با هواپیمای برقی کمتر از یک دهه دیگر

  تحقق رویای پرواز با هواپیمای برقی کمتر از یک دهه دیگر

  مشکل اصلی هواپیماهای تمام الکتریکی این است که برای تولید همان مقدار انرژی برابر با هواپیماهای تجاری فعلی به باتری بسیار بزرگتری نیاز است ، اما آنها بسیار سنگین‌تر خواهند بود . نقطه ضعف باتری این است که هنگام خالی بودن وزن آن یکسان است ، این در حالی است ، هنگامی که هواپیما از ...

  |

  صندوق نوآوری و شکوفایی درک درستی از صنعت هوایی کشور دارد

  صندوق نوآوری و شکوفایی درک درستی از صنعت هوایی کشور دارد

  در ماجرای برجام خیلی خوشحال بودیم که با ارتباطی که می‌توانیم در نتیجه آن با کشورهای خارجی داشته باشیم ، صنعت هواپیمایی ، سازمان‌ها و ساختارهای خود را بازسازی کنیم ، اما به یکباره همه چیز با پاسخ منفی غرب به ما فرو ریخت و صنعت در شوک عظیمی فرو رفت .

  |

  لزوم اخذ مجوزهای بین‌المللی برای شرکت‌های فعال در حوزه هوایی

  لزوم اخذ مجوزهای بین‌المللی برای شرکت‌های فعال در حوزه هوایی

  صنعت هواپیمایی با سایر صنایع متفاوت است ؛ چرا که اگر شرکتی بخواهد در این حوزه وارد شود ، باید اثبات کند که صلاحیت انجام کار را دارد و برای اثبات این صلاحیت باید ساختاری تعریف کند و بر اساس آن نسبت به دریافت استانداردها اقدام کند .

  |

  اعلام نرخ ثابت پروازهای داخلی تا پایان مهر ماه

  اعلام نرخ ثابت پروازهای داخلی تا پایان مهر ماه

  این نرخ‌ها سقف مجاز قیمت بلیت پروازها به شمار می‌رود و در صورت عدم کشش بازار و تصمیم گیری شرکت‌های هواپیمایی امکان پایین آمدن آن نیز وجود دارد ، اما قطعا هیچ شرکتی اجازه نخواهد داشت که بیشتر از این قیمت بلیت فروشی کند .

  |

  نظرات کاربران