در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بازگشت رشد به بنادر غربی مالزی با ائتلاف های جدیدِ کشتیرانی


  بنادر غربی مالزی برای ساخت فازهایِ دو ترمینال مذکور و اسکله های ۶۰۰ متری ، ۱۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار سرمایه اختصاص داده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، ائتلاف های جدیدِ صنعت کشتیرانی رشد متعادل در جابه جایی کانتینری را به بنادر غربی مالزی باز می گرداند .

  به نقل از مدیر اپراتور بندری مالزی موسوم به هلدینگ های بنادر غربی Bhd ، صنعت کشتیرانی همزمان با تعدیل مسیرهای موجود به موجب ایجاد ائتلاف های جدید در جهتی نو ادامۀ حیات می دهد و بر همین اساس تا ۱۵ ماه آینده تصویر بسیار روشنی از رشد جابه جایی کانتینری در بنادر غربی مالزی را شاهد خواهیم بود . اپراتور بندری مالزی ۱۰ درصد افزایش را در سال ۲۰۱۶ میلادی در رشد کانتینری خود شاهد بود و رقم جابه جایی کانتینری از ۹ میلیون و پنج هزار TEU در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار TEU رسید .

  بر همین اساس مدیر بنادر غربی مالزی گفت : سال جاری میلادی به موجب قرار گرفتن دو مشتری معتبرِ CMA CGM فرانسه و UASC امارات عربی در ائتلاف جدید ، ترمینال کانتینری در بندر Klang شرایط چالش برانگیزی را تجربه می کند . از سوی دیگر ، ائتلاف اقیانوسیه متشکل از شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه ، کشتیرانی کاسکو چین ، اورگرین تایوان و OOCL هنگ کنگ بنادر غربیِ مالزی را بعنوان هاب ترانشیپی منطقه انتخاب کردند .

  در اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی ، گروه اپراتور بندری مالزی فاز یک ترمینال کانتینری هشت (CT8) را مبنی بر توسعۀ این ترمینال کامل کردد . فاز دوم تکمیل این ترمینال در دست اجراست و ساخت اسکله به طول ۶۰۰ متر در اواسط سال جاری میلادی به پایان خواهد رسید .

  در نیمۀ دوم سال ۲۰۱۶ میلادی ، ساخت فاز یک ترمینال کانتینری ۹ (CT9) آغاز شد و بر اساس پیش بینی ها تا پایان سال جاری میلادی به طول می انجامد. این ترمینال نیز از اسکله ای با طول ۶۰۰ متر ، تجهیزاتی مانند STS و جرثقیل های RTG تشکیل شده است .

  مدیر اپراتور بندری مالزی گفت : تکمیل فاز یک ترمینال کانتینری ۹ در بنادر غربی مالزی میزان جابه جایی کانتینری سالانه را تا پایان سال به ۱۴ میلیون TEU می رساند .

  شایان ذکر است، بنادر غربی مالزی برای ساخت فازهایِ دو ترمینال مذکور و اسکله های ۶۰۰ متری ، ۱۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار سرمایه اختصاص داده است .
  مطالب مرتبط

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  در طول فعالیت چند دهه سازمان بنادر و دریانوردی سابقه نداشته است که به این اندازه برای بندر چابهار تخفیف در نظر گرفته باشد و به منظور رونق اقتصادی ؛ از درآمدهای خود نیز به صورت قابل توجهی بکاهد .

  |

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  مارپل کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها است که در سال ۱۹۷۳ ابتدا تدوین و سپس طبق توافقنامهٔ ۱۹۷۸ اصلاح گردید . کلمهٔ "مارپل" خلاصه شده (Marine Pollution) یا آلودگی دریایی است .

  |

  رکوردشکنی کشتیرانی کاسکو چین در بندر پیرائوس یونان

  رکوردشکنی کشتیرانی کاسکو چین در بندر پیرائوس یونان

  طی سالهای اخیر چینی ها سرمایه گذاری های عظیمی در بندر پیرائوس با هدف ارتقا ترمینال ، توسعه و بهبود زیرساختها داشتند که ایجاد برند جدید حمل و نقل بار در خط ریلی سال ۲۰۱۳ میلادی از جمله فعالیت های شایان ذکر آنهاست .

  |

  نظرات کاربران