در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • همکاری ایران و چین در احیا و بازسازی راه ابریشم نوین


  فوریه سال گذشته (بهمن - اسفند) اولین قطار باری راه ابریشم از شهر «یی وو» در استان «جه جیانگ» در شرق چین راهی تهران شد و عزم ایران را برای گسترش مناسبات با چین در این مسیر جزم‌تر کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، یک رسانه کشور چین با اشاره به نقش حیاتی بندر چابهار به عنوان گذرگاهی مهم و حیاتی در طرح احیای راه ابریشم نوین ، همکاری ایران و چین در این زمینه را مهم ارزیابی کرد .

  تارنمای «چاینا ارگ» روز شنبه در گزارش خود اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌های فزاینده با چین در احیا و بازسازی راه ابریشم نوین به گرمی استقبال کرده است . اهمیت اجرای این طرح برای چین به حدی ارزشمند است که حتی «شی جین پینگ» رئیس جمهوری این کشور در سفر ژانویه سال گذشته خود به تهران، با مقام‌های عالیرتبه ایران در این خصوص گفت وگو و تبادل نظر کرده است .

  گزارش خاطر نشان می‌کند که ایران و چین به عنوان دو دوست دیرینه ، روابط رو به گسترشی را در شرایط مختلف زمانی با یکدیگر تجربه کرده‌اند و از کمک‌های هم بهره‌مند شده‌اند .

  چاینا ارگ در ادامه به راه‌اندازی مسیر ریلی میان دو کشور اشاره می‌کند و می‌افزاید : فوریه سال گذشته (بهمن - اسفند) اولین قطار باری راه ابریشم از شهر «یی وو» در استان «جه جیانگ» در شرق چین راهی تهران شد و عزم ایران را برای گسترش مناسبات با چین در این مسیر جزم‌تر کرد .

  گزارش این رسانه چینی حاکی است که ایران از طریق راه ابریشم که برای تهران هم یادآور تاریخی طولانی است ، به آسیا و اروپا مرتبط می‌شود .

  این مطلب همچنین نقش ایران و بخصوص بندر چابهار را به عنوان یک شاهراه و گذرگاه مهم و بندر دریایی برای راه ابریشم و مرتبط ساختن خطوط دریایی به یکدیگر حیاتی توصیف کرده است .

  چاینا ارگ مرتبط شدن خطوط دریایی و کشتیرانی نقاط مختلف از طریق بندر چابهار ایران را برای پیشبرد برنامه‌های راه ابریشم دریایی مهم دانسته است.

  این گزارش یادآور می‌شود که در جریان همایش همکاری بین‌المللی راه ابریشم که روزهای ۱۴ و ۱۵ ماه جاری میلادی (۲۴ - ۲۵ اردیبهشت) در پکن برگزار می‌شود، نقش کشورها در این برنامه به طور مفصل تشریح خواهد شد و در این حوزه کشورهای خاورمیانه جایگاه بسزایی دارند .
  مطالب مرتبط

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  در بین پنج قاره جهان دریاها و حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت محسوب می‌شوند . حجم تجارت جهانی از دریا ۱۰.۳ میلیارد تن است که ۱۴۵میلیون TEU از طریق دریا سالانه جابجا می‌شود و جابجایی کالا از طریق دریا همواره به صورت مستمر رو به رشد بوده است .

  |

  تقویت کریدور شمال - جنوب با برگزاری همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر

  تقویت کریدور شمال - جنوب با برگزاری همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر

  توسعه سیلوها ، وضعیت انبارها و موضوعات راه‌آهن و احداث اسکله‌های رو رو برای تغییر واگن‌های ریلی و توسعه اسکله‌های بندر که می‌تواند کشتی‌های بسیاری را در خود جای دهد همگی موید این مطلب است که ایران آمادگی لازم را برای تکمیل کریدور شمال - جنوب و آغاز همکاری های مناسب اقتصادی ...

  |

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  بنادر و ستاد باید طرح‌های توسعه‌ای در بنادر را مرتب ارزیابی و ممیزی کنند و نکات مربوط به پدافند غیر عامل را در این طرح ببیند و لحاظ کنند .

  |

  تلاش دولت هندوستان برای عملیاتی شدن بندر چابهار در سال ۲۰۱۹

  تلاش دولت هندوستان برای عملیاتی شدن بندر چابهار در سال ۲۰۱۹

  هند در چابهار دو قرارداد متفاوت برای سرمایه‌گذاری مستقیم و ارائه یک خط اعتباری در نظر گرفته است و در کنار آن چند ماه قبل فاینانس ۹۰۰ میلیون دلاری برای خط آهن این بندر ایرانی را نیز تا مرحله توافق به پیش برده است .

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  نظرات کاربران