در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بازگشت رونق به بنادر و فرودگاه‌های‌کشور با برنامه‌های وزارت راه


  استفاده از نیروهای استان‌های دیگر ذائقه مردم جنوب را تلخ کرده است . اینکه در بندر بزرگی مثل بندر شهید رجایی که امروز دارای ظرفیت بسیار بالایی است نیروهای غیربومی مشغول کار باشند نمی‌تواند قابل درک باشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نماینده مردم بندرعباس ، قشم و ابوموسی بازگشت رونق به بنادر و فرودگاه‌های‌کشور را نتیجه برنامه‌های عملیاتی وزارت راه و شهرسازی دانست و گفت : امروز صنایع دریایی و حمل و نقل دریایی‌ در مسیر درست قر‌ار گرفته و دیگر بنادر ما انبار صرف کالا نیستند .

  احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت : برنامه‌هایی که بعد از برجام برای‌ حمل و نقل دریایی در بنادر و هم‌چنین حمل و نقل هوایی در فرودگاه‌ها اجرا شد توانست تا حد زیادی رونق از دست رفته را به بنادر و فرودگاه‌های کشور باز گرداند .

  این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به بنادر کوچک همزمان با بنادر بزرگ به عنوان برنامه مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی توانست یکبار دیگر نیم‌نگاهی به معیشت از دست رفته ساکنان شهرهای بندری کوچک داشته باشد ، گفت : حمل و نقل بار و هم‌چنین مسافر دریایی در چند سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است و بنادر ما توانستند با خطوط دریایی و لاینرهای بزرگ ارتباط داشته باشند . با این حال گله اصلی ما از عدم به کارگیری نیروهای بومی در فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بنادر است که اگر این موضوع نیز در برنامه‌های اصلی دیده شود بسیاری از مشکلات باقی مانده خود بخود حل خواهد شد .

  وی خواستار استفاده از ظرفیت نیروهای بومی در بنادر کشور شد و گفت : استفاده از نیروهای استان‌های دیگر ذائقه مردم جنوب را تلخ کرده است . اینکه در بندر بزرگی مثل بندر شهید رجایی که امروز دارای ظرفیت بسیار بالایی است نیروهای غیربومی مشغول کار باشند نمی‌تواند قابل درک باشد .

  وی ایجاد زیر ساخت‌ها در حوزه معدن ، نفت و...  را امتیازهای این دوران خواند و ادامه داد : در حوزه راه در استان هرمزگان عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد که به این دوران مربوط نمی‌شود و ریشه آن در بی‌برنامگی‌هایی است که در طول سال‌های گذشته وجود داشته است. هنوز ۶۰ درصد از راه‌های استان خاکی است و رسیدگی به این مشکل را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده‌ایم .

  این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه به طور کلی برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی را برای حل مشلکات باقی مانده عملیاتی و مناسب می‌دانم ، گفت : برای مثال هم اکنون با برنامه‌هایی که در حوزه هوایی در حال اجراست فرودگاه بندرعباس توانسته از یک فرودگاه زیان‌ده خارج شود . توسعه فعلی فرودگاه نیز باعث افزایش پروازها شده است و امیدواریم با ورود هواپیماهای ای.تی.آر به عنوان هواپیماهای کوچک درخواست مردم استان برای سفر هوایی به استان‌های مجاور برآورده شود .
  مطالب مرتبط

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  توصیه من به سازمان بنادر و دریانوردی این است که نسبت به خرید تجهیزات جدید و مدرن اقدام کنند . تمام بنادر کشور امکان توسعه و رشد را دارند . با حمایت این سازمان می توان بخش خصوصی داخلی را برای خرید تجهیزات هدایت کرد .

  |

  ابعاد بین المللی استفاده از حضور زنان در پست های مدیریتی کشور

  ابعاد بین المللی استفاده از حضور زنان در پست های مدیریتی کشور

  باید از وزیر راه و شهرسازی بخاطر معرفی یک مدیر زن توانمند و متخصص به عرصه مدیریتی کشور تقدیر و از حمایت‌های او تشکر کرد . همواره با حضور زنان در نهادهای تصمیم‌ساز و اجرایی شاهد شکوفایی استعداد‌ها ، روان‌سازی و پویایی بودیم .

  |

  نظرات کاربران