در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برگزاری نوزدهمین اجلاس منطقه‌ای UIC خاورمیانه در تهران


  اتحادیه بین المللی راه‌آهن‌ها (UIC) با داشتن سابقه طولانی فعالیت بیش از ۹۰ سال در تمامی عرصه‌های حمل و نقل ریلی و با برخورداری از دانش تخصصی در نیروهای متخصص به عنوان یک سازمان پیشرو در عرصه حمل و نقل ریلی خود را نهادینه کرده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل راه‌آهن در اجلاس منطقه‌ای UIC خاورمیانه گفت : لازم است تا همکاری‌های ریلی و فنی بیش از پیش تقویت شود و کشورهای منطقه تمرکز بیشتری بر روی پروژه‌های منطقه‌ای و اتصال به هم داشته باشند و از هیچ تلاشی درجهت ارتباط بیشتر بین راه‌آهن‌های خاورمیانه فروگذار ننمایند تا بتوانیم به زودی شاهد یک سیستم یکپارچه حمل و نقل ریلی در منطقه خاورمیانه باشیم .

  سعید محمدزاده در نوزدهمین اجلاس منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه (UICRAME) که امروز ۱۲ اردیبهشت ماه در ساختمان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ضمن خوشامدگویی به حضار جلسه اظهار داشت : ضمن قدردانی از اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌های (UIC) بالاخص جناب آقای ژانپیرلوبینو  و ریاست مجمع منطقه‌ای خاورمیانه جناب آقای آپایبین بابت حمایت‌هایی که از دفتر منطقه‌ای خاورمیانه به عمل می‌آمدند خوشنودی خود را از حضور میهمانان عزیز و گرامی ابراز داشته و امیدواریم گردهمایی امروز به همکاری‌های منطقه‌ای ریلی رو به گسترش ما شتابی بیشتر بخشیده و پشتوانه محکمی برای برنامه‌ها و فعالیت‌های منطقه‌ای پیش‌رو باشد . بسیار خرسندم که بار دیگر فرصتی مهیا شد تا همه دوستان و همکاران از راه‌آهن‌های خاورمیانه و UIC  را ملاقات کنند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ایران بیان داشت : همگان نیک می‌دانیم که اتحادیه بین المللی راه‌آهن‌ها (UIC) با داشتن سابقه طولانی فعالیت بیش از ۹۰ سال در تمامی عرصه‌های حمل و نقل ریلی و با برخورداری از دانش تخصصی در نیروهای متخصص به عنوان یک سازمان پیشرو در عرصه حمل و نقل ریلی خود را نهادینه کرده است .

  مدیر عامل شرکت راه‌آهن ادامه داد : مجامع منطقه‌ای UIC با هدف گسترش همکاری‌های ریلی میان اعضای منطقه و شناسایی زمینه‌های جدید همکاری بین المللی نقش مهمی را در گسترش ارتباطات بین‌المللی و منطقه‌ای در جهت توسعه حمل و نقل ریلی و افزایش مشارکت راه‌آهن‌‌ها در فعالیت‌ها برنامه‌ها و پروژه‌های UIC بازی می‌کنند .

  وی در ادامه تصریح کرد : جای بسی خوشحالی است که مجمع منطقه‌ای خاورمیانه اولین مجمع از شش مجمع منطقه‌ای UIC بود که تشکیل شد و با داشتن ۳۰ عضو توانسته برنامه‌های مدونی در قالب طرح عمل‌های استراتژیک منطقه‌ای طرح عمل سالانه و برنامه‌های کاری منظم تدوین کرده و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی منطقه‌ای و نیز برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارها ، کارگاه‌های آموزشی و جلسات منظم افق روشنی برای فعالیت‌ها و اقدامات آتی ترسیم نموده و از مرحله سیاست‌گذاری قدم به مرحله عملی شروع به فعالیت‌های فنی گذاشته است که البته دفتر مجمع منطقه‌ای خاورمیانه تهران نقش مهمی را در هماهنگی فعالیت‌های منطقه‌ای و ارتقای آن‌ها ایفا می‌کند .

   

   

  محمدزاده با اشاره به هدف اصلی از برگزاری جلسه امروز اظهار داشت : امروز گرد هم آمدیم تا به مرور فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در سطح منطقه‌ای و هم در داخل کشورها بپردازیم و با توجه به نیازها و برنامه‌های موجود ضمن تداوم و ارتقای همکاری‌ها به فعالیت‌ها و همکاری‌های خود جانی تازه و تحرکی دوباره ببخشیم و فعالیت‌های آتی را ترسیم نماییم . در بعد از ظهر امروز نیز با حمایت UIC سمینار فعالیت‌ها و بخش ریل سیستم در طبقه سوم برگزار خواهد شد که حاصل چندین ماه تلاش و همکاری میان راه‌آهن ایران و UIC است لذا از حضار دعوت می‌شود که در این سمینار فنی پرمحتوا شرکت کنند .

  وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز جشم‌انداز روشنی در توسعه حمل و نقل ریلی در منطقه پیش روی ماست گفت : نگاهی به پروژه‌های بزرگ و عظیم ریلی که در اکثر کشورهای منطقه‌ در حال برنامه‌ریزی و انجام و سرمایه‌گذاری هستند شاهد این مدعاست با توجه به موقعیت جغرافیایی و مهم خاورمیانه به عنوان پلی بین شرق و غرب در آینده نزدیک شاهد رشد بالای ترافیک ریلی در این منطقه و شکوفایی حمل و نقل ریلی خواهیم بود .

  وی تاکید کرد : برای رسیدن به این مهم لازم است تا همکاری‌های ریلی و فنی بیش از پیش تقویت شود و کشورهای منطقه تمرکز بیشتری بر روی پروژه‌های منطقه‌ای و اتصال به هم داشته باشند و از هیچ تلاشی درجهت ارتباط بیشتر بین راه‌آهن‌های خاورمیانه فروگذار ننمایند تا بتوانیم به زودی شاهد یک سیستم یکپارچه حمل و نقل ریلی در منطقه خاورمیانه باشیم .

  محمدزاده در پایان سخنان خود ضمن آرزوی توسعه هرچه بیشتر صنعت راه‌آهن و تعامل بیشتر میان کشورهای منطقه و نیز آرزوی موفقیت برای دست‌اندرکاران این عرصه گفت : از زحمات و حمایت‌های لوبینو مدیرکل UIC و آقای ورون مدیر هماهنگ کننده UIC در خاورمیانه و تلاش‌های اعضای مجمع منطقه‌ای خاورمیانه برای توسعه همکاری‌ها تشکر می‌کنم .




  مطالب مرتبط

  وجود قابلیت انتقال بیش از ۱۰۰ میلیون تن بار از جاده به ریل

  وجود قابلیت انتقال بیش از ۱۰۰ میلیون تن بار از جاده به ریل

  در سال ۱۳۸۵-۱۳۸۴ سهم راه‌آهن از بار کشور حدود ۱۸ درصد از تن کیلومتر بار کشور بود که قرار بود بر طبق برنامه‌های تدوینی به ۳۰ درصد در سال ۹۲ برسد اما این اتفاق نیفتاد و سهم بار کشور در سال ۹۲ به زیر ۱۰ درصد رسید .

  |

  معارفه مدیرکل جدید دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌و‌نقل شرکت راه‌آهن

  معارفه مدیرکل جدید دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌و‌نقل شرکت راه‌آهن

  در این مراسم نوراله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل و مازیار یزدانی معاون فنی و زیر بنائی راه آهن به ایراد سخنانی در مورد اقدامات انجام شده در دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل راه آهن و برنامه های پیش روی آن پرداختند و از خدمات صنوبری با اهدای لوح تقدیر تشکر و ...

  |

  ضرورت عبور وسایل نقلیه و ادوات کشاورزی از گذرگاه‌های مجاز راه‌آهن

  ضرورت عبور وسایل نقلیه و ادوات کشاورزی از گذرگاه‌های مجاز راه‌آهن

  هم اکنون مسیر دو خطه قطار تهران - مشهد باز است و تردد قطارها در این مسیر طبق برنامه از پیش اعلام شده در جریان است . خوشبختانه این اتفاق تلفاتی در پی نداشت اما راننده کامیون بعد از وقوع سانحه متواری و در این بین خسارت جزئی به لکومتیو وارد شده است .

  |

  آمادگی روسیه برای سرمایه‌گذاری در راه آهن ایران

  آمادگی روسیه برای سرمایه‌گذاری در راه آهن ایران

  اعلام آمادگی مجدد پوتین در حوزه حمل و نقل ریلی به ویژه پروژه های خطوط و ناوگان برقی بیانگر تحکیم برنامه های دولت در این حوزه و تحقق آن تا سند چشم انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود .

  |

  خاطرات مهماندار قطار در رابطه با یافتن کیف یک میلیارد تومانی

  خاطرات مهماندار قطار در رابطه با یافتن کیف یک میلیارد تومانی

  پس از بررسی کیف متوجه شدم که اسناد بسیار با ارزشی در کیف وجود دارد که از جمله آن‌ها ۱۲سند تک‌برگ ، سه سند منگوله‌دار و تعدادی اوراق ضمانت قرارداد با شرکت‌های مختلف بود . به‌علاوه مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان پول نقد و ۳۵۰ میلیون چک در وجه حامل در کیف موجود بود .

  |

  نظرات کاربران