در حال بارگذاری ...
 • جذاب شدن آسمان ایران برای عبور ایرلاین‌های خارجی


  ظرف سه سال گذشته ترافیک هوایی ایران افزایش یافت زیرا مسیر عراق بسته بود و کشور اوکراین درگیر جنگ شده بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها از افتتاح چهارمین مسیر پروازی یک طرفه در آسمان ایران خبر داد و گفت : با افتتاح این مسیر ٬ جریان پروازی شمال به جنوب و بالعکس در آسمان ایران تکمیل شده و ظرفیت ترافیکی آن افزایش می یابد .

  سعید اکبری درباره افتتاح و بهره‌برداری از چهارمین مسیر پروازی یک طرفه ایران عنوان‌کرد : ۶۰ درصد پروازهای عبوری از آسمان ایران از خلیج فارس به ترکیه و بالعکس گذر می‌کنند . در سال‌های اخیر برای مدیریت این پروازها شبکه‌ای ترسیم شده بود که اکنون موفق به افتتاح و بهره‌برداری از چهارمین مسیر هوایی یک طرفه شدیم .

  وی با بیان اینکه این مسیر جدید از جنوب و خلیج فارس آغاز شده و به شمالغرب و مرز کشور ترکیه منتهی می‌شود ، ادامه داد : در حقیقت این چهار مسیر هوایی یک طرفه بر اساس تکنولوژی ماهواره‌ای طراحی شده‌اند و مزایایی نظیر افزایش ایمنی ، قدرت رقابت‌پذیری ، ارایه سرویس بهتر در منطقه را داراست .

  معاون عملیات هوانوردی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم بهترین و اقتصادی ترین مسیرها را به پروازها ارایه دهیم تا عبور از آسمان ایران برای ایرلاین‌های خارجی جذاب‌تر شود ، گفت : اکنون رقبای ما در منطقه خلیج‌فارس و همسایگی‌مان یعنی کشورعراق هم به دنبال ایجاد و اقتصادی کردن راه‌های پروازی خود هستند . به این منظور کشور عراق نیز دو راه هوایی موازی با چهارمین مسیر یک طرفه پروازی ایران را همزمان با ما افتتاح می‌کند .

  به گفته وی ، ظرف سه سال گذشته ترافیک هوایی ایران افزایش یافت زیرا مسیر عراق بسته بود و کشور اوکراین درگیر جنگ شده بود . اکنون مسیرهای هوایی کشور عراق در حال گشایش است . تلاش می‌کنیم با بهره‌برداری از این مسیرهای هوایی یک طرفه نخست ؛ تعداد پروازهای عبوری از کشور را حفظ کنیم و دوم ؛ این ترافیک را در آینده افزایش دهیم . این مسیر چهارم یک طرفه جریان پروازی شمال به جنوب و جنوب به شمال را تکمیل می‌کند و ظرفیت افزایش ترافیک در آسمان ایران را افزایش می‌دهد .

  وی درباره اقدامات صورت گرفته برای ساخت مسیرهای هوایی یک طرفه توضیح داد: از سال ۱۳۹۴ پروازهای عبوری از آسمان ایران با روند افزایشی شتابداری روبه‌رو شد. بنابراین با عزم و اراده جمعی در شرکت فرودگاه‌ها و همکاری و تلاش هیات مدیره این شرکت ، ادارات مراقبت پرواز و ارتباطات و ناوبری و شورای‌عالی امنیت ملی ٬ مسیرهای یک طرفه پروازی برای نخستین بار در ایران طراحی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  حج تمتع امسال با پروازهای تابستانی مصادف است . بنابراین لازم است که فرودگاه‌ها ، شرکت‌های هواپیمایی و هم سایر سرویس دهندگان مانند پلیس فرودگاه‌ها ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، واحد سوختگیری ، هندلینگ و ... خود را به صورت مضاعف آماده کرده تا بتوانند به زائرین بیت الله حرام خدمت ...

  |

  نظرات کاربران