در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حذف هفت نقطه حادثه‌خیز در جاده های خراسان جنوبی


  باند دوم محور بیرجند - قاین به عنوان دغدغه اصلی مردم استان تاکنون ۱۰ کیلومتر در سه قطعه آسفالت شده و برنامه این است که تا پایان شهریورماه ۲۳ کیلومتر از باند دوم این محور به بهره‌برداری برسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از اجرای ۱۵۶ کیلومتر بزرگراه در استان تا پایان نیمه نخست امسال خبر داد .

  مهدی جعفری در اولین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل و مدیریت سوانح رانندگی استان خراسان جنوبی که به مناسبت هفتم اردیبهشت‌ماه روز ایمنی و حمل و نقل برگزار شد ، گفت : در سال گذشته ۱۱۷ کیلومتر باند دوم در سطح راه‌های استان اجرا شده است .

  وی به برنامه سال ۹۶ برای تکمیل باند دوم جاده‌های استان اشاره کرد و افزود : تلاش می‌شود تا پایان شهریور ماه امسال ۱۵۶ کیلومتر باند دوم در استان به بهره‌برداری برسد که برای اجرای این پروژه‌ها یک هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

  وی با بیان اینکه از این میزان تاکنون ۴۷ کیلومتر آسفالت شده است، بیان کرد : باند دوم محور بیرجند - قاین به عنوان دغدغه اصلی مردم استان تاکنون ۱۰ کیلومتر در سه قطعه آسفالت شده و برنامه این است که تا پایان شهریورماه ۲۳ کیلومتر از باند دوم این محور به بهره‌برداری برسد .

  اصلاح و بهسازی ۷۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی استان

  جعفری اضافه کرد : همچنین تلاش می‌شود تا نیمه نخست امسال ۵۰ کیلومتر در محور دیهوک - راهور و ۱۵ کیلومتر در محور بیرجند - زاهدان به بهره‌برداری برسد . با توجه به اینکه بیشترین کاهش تصادفات در جاده‌های استان مربوط به محورهایی بوده که باند دوم آن‌ها اجرا شده است از این رو برنامه راه و شهرسازی بر این است تا هر چه سریع‌تر باند دوم جاده‌های استان به نتیجه برسد .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همچنین از اصلاح و بهسازی ۷۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی استان طی سال گذشته خبر داد و افزود : همچنین در این مدت ۲۹ کیلومتر راه‌های روستایی در استان به بهره‌برداری رسیده است . امسال نیز بنا داریم ۲۱۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آماده شود که تاکنون از این میزان ۶۰ کیلومتر تکمیل شده است .

  حذف هفت نقطه حادثه‌خیز

  وی با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش راه‌های استان ، عنوان کرد : در این بخش نیز اجرای ۱۹۲ کیلومتر راه آسفالته برای استان تعریف شده بود که از این میزان ۱۷۰ کیلومتر در قالب باند دوم و ۳۹ کیلومتر نیز راه اصلی بوده است . تاکنون از این میزان ۱۵۱ کیلومتر به سرانجام رسیده است .

  جعفری با بیان اینکه همچنین در سال گذشته بر اساس مصوبه کارگروه ایمنی کشور ایمن‌سازی ۲۷ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان در اولویت کاری قرار گرفت، بیان کرد: در سال گذشته با اقدامات انجام شده هفت نقطه از این نقاط حادثه‌خیز حذف و اصلاح پنج نقطه دیگر نیز در دست اجرا قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  افزایش ایمنی جاده ها با اصلاح ۱۰ پیچ خطرناک در نقاط پرتصادف همدان

  افزایش ایمنی جاده ها با اصلاح ۱۰ پیچ خطرناک در نقاط پرتصادف همدان

  در طول سال به منظور اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان اقداماتی در زمینه افزایش ایمنی و بهسازی جاده‌ها و رفع نقاط پرتصادف از قبیل اصلاح شانه راه ، نصب گاردریل ، خط‌کشی راه‌ها ، نصب حفاظ‌های بتنی ، لکه‌گیری ، روکش آسفالت راه‌ها و آشکارسازی و ایمن‌سازی راه‌ها انجام شده است .

  |

  حمل و نقل و ارتباطات از شاخص های توسعه یافتگی کشورها

  حمل و نقل و ارتباطات از شاخص های توسعه یافتگی کشورها

  باید با بررسی همه جوانب و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورهای گام برداریم و تمامی دستگاههای مرتبط به موضوع ایمنی می‌بایست با همدلی و تعامل در این راه تلاش نمایند .

  |

  قرار گرفتن اطلاعات ارزشمند در اختیار تصمیم‌سازان با استفاده از GIS

  قرار گرفتن اطلاعات ارزشمند در اختیار تصمیم‌سازان با استفاده از GIS

  اگر بخواهیم حمل و نقل چند وجهی و یکپارچه را دنبال کنیم باید برنامه ریزی داشته باشیم و بدانیم چه میزان از چه حمل و نقلی باید استفاده کرد تا به این طریق بهره وری بالا برود . اینگونه هم سیستم را ایمن کرده ایم و هم بهره وری حداکثری از ظرفیت سیستم حمل و نقل داشته ایم .

  |

  بهبود کیفیت خدمات راهداری خراسان جنوبی در سال ۹۷

  بهبود کیفیت خدمات راهداری خراسان جنوبی در سال ۹۷

  در حوزه حمل ونقل بین المللی با توجه به موقعیت عالی و منحصر به فرد استان و وجود ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک بین این استان و کشور افغانستان ، پایانه‌مرزی ماهیرود به عنوان سومین گذر رسمی با کشور با جابجائی ۶۵۳ هزار و ۵۰۵ تن کالا و ۲۹ هزار و ۹۴۸ نفر مسافر در سال نه‌ تنها می‌توان به ...

  |

  نظرات کاربران