در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم افزایش ظرفیت بارگیری در ایستگاه جدید سنگان


  اتصال شبکه ریلی به این مراکز عمده تولید سنگ آهن ، کنستانتره و گندله ، افزایش قابل توجهی در سهم ریلی بارهای معدنی در این منطقه معادل ۱۰ میلیون تن را به دنبال دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بازرگانی و بازاریابی داخلی از تنظیم تفاهم نامه حمل ریلی ۲ میلیون تن بار معدنی شرکت احیا سپاهان به منظور تحقق هدف حمل بار ۵۷ میلیون تنی بار داخلی خبر داد .

  سید مرتضی علی احمدی درباره تفاهم نامه حمل ریلی ۲ میلیون تن بار معدنی شرکت احیا سپاهان ، گفت : به منظور تحقق حمل بار ۵۷ میلیون تنی بار داخلی مصوب هیات مدیره شرکت ، نشستی با حضور مدیر عامل شرکت معدنی احیا سپاهان و مدیران کل ادارات کل سیر و حرکت و راه آهن شرق در اداره کل بازرگانی و بازاریابی داخلی برگزار شد .

  مدیر کل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن افزود : در این جلسه بر توسعه و افزایش ظرفیت بارگیری در ایستگاه جدید سنگان تاکید و تفاهم نامه حمل ۲ میلیون تن مواد معدنی از معادن شرکت احیا سپاهان به مقصد بندرعباس و ۶۰۰ هزار تن به مقصد ذوب آهن تنظیم شد .

  به گفته وی ، این تصمیم در سطح عملیاتی ، منجر به انتقال بیش از ۲ میلیون تن بار معدنی از جاده به سمت ریل خواهد شد که برای اولین بار از مبدا ایستگاه جدید سنگان اجرا خواهد شد .

  احمدی تصریح کرد : با توجه به مصوب هیات مدیره راه آهن در جهت اتصال معادن فوق به ایستگاه سنگان ، عملیات انتقال ادوات روسازی خط برای ادامه نصب روسازی خط فرعی ۸ کیلومتر با هماهنگی اداره کل خط و سازه های فنی از مبدا ایستگاه ملایر با تصدی گری حمل شرکت سمند ریلی پیگیری می شود . اتصال شبکه ریلی به این مراکز عمده تولید سنگ آهن ، کنستانتره و گندله ، افزایش قابل توجهی در سهم ریلی بارهای معدنی در این منطقه معادل ۱۰ میلیون تن را به دنبال دارد .
  مطالب مرتبط

  افزایش حمل بار و صادرات ریلی با ارائه تخفیفات تعرفه ای

  افزایش حمل بار و صادرات ریلی با ارائه تخفیفات تعرفه ای

  پیشتر حمل بار از مسیر سرخس تا بندرعباس به طول هزار و ۶۲۰ کیلومتر یک هفته طول می کشید اما در حال حاضر کمتر از سه روز طی می شود و شرکت راه آهن به صاحبان کالا تضمین زمانی می دهد که اگر به تعهد عمل نشود ، جریمه پرداخت خواهد کرد .

  |

  رشد ۵۰ درصدی در توسعه شبکه ریلی کشور

  رشد ۵۰ درصدی در توسعه شبکه ریلی کشور

  در برنامه توسعه امسال قرار است سه میلیون تن بار از کشور ترانزیت شود که بخش اعظم آن از محور شرق کشور انجام و به بندر شهید رجایی می رسد . 

  |

  بررسی راهکارهای افزایش حمل بار ریلی از مبادی حمل

  بررسی راهکارهای افزایش حمل بار ریلی از مبادی حمل

  مقرر شد عملکرد شرکت‌های حاضر در جلسه در قالب سربرگ عملکرد هر شرکت به تفکیک مشتری (صاحبان کالا) ، نوع کالا ، نوع واگن ، سهم از بازار در درآمد ، تناژ و تن – کیلومتر مورد ارزیابی دقیق‌تری قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران