در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • دریافت عوارض برای رفع استهلاک اصل سرمایه و سود پیمانکاران


  ساخت آزادراه‌ها در جایی انجام شده که یک محور موازی در کنار آزادراه‌ها وجود دارد که استفاده کنندگان بدون پرداخت عوارض می‌توانند از آن استفاده کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل دفتر نظارت بر بهره برداری آزادراه‌های کشور گفت : ۲ هزار و ۴۰۱ کیلومتر از راه‌های کشور که معادل ۲. ۸ درصد مربوط به شبکه آزاد راهی کشور است .

  حسین متولی  با بیان اینکه شبکه آزاد راهی شبکه‌ای است که خدمات آن در وضعیت مطلوب‌تری نسبت به وضعیت سایر شبکه جاده‌ای است ، گفت : ۸۶ هزار کیلومتر طول شبکه راه‌های کشور هست که مازاد بر آن ۱۲۰ هزار کیلومتر راه روستایی داریم . از ۸۶ هزار کیلومتر شبکه راه‌های کشور ۲ هزار و ۴۰۱ کیلومتر که معادل ۲.۸ درصد مربوط به شبکه آزاد راهی کشور است .

  دریافت عوارض برای رفع استهلاک پیمانکاران است

  مدیر کل دفتر نظارت بر بهره برداری آزادراه‌های کشور اظهار داشت : با توجه به استانداردهای فنی که برای آزاد راه‌ها در نظر گرفته می‌شود این شبکه طراحی ، اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته شده است .

  متولی با اشاره به اینکه قانون گذار برای آنکه بتواند مشارکت بخش خصوصی را در حوزه ساخت راه‌ها فراهم کند ، طبق قانون آیین نامه‌ای برای این بخش ایجاد شده است ، افزود : براساس قانون عملیات ساخت آزاد راه و احداث آن که به نوعی یک عملیات پیمانکاری به شمار می‌رود ، سازنده می‌تواند برای استهلاک اصل سرمایه و سود در مدت بهره برداری عوارض دریافت کند .

  مدیر کل دفتر نظارت بر بهره برداری آزادراه‌های کشور توضیح داد : ساخت آزادراه‌ها در جایی انجام شده که یک محور موازی در کنار آزادراه‌ها وجود دارد که استفاده کنندگان بدون پرداخت عوارض می‌توانند از آن استفاده کنند و در صورتی که بخواهند سریع‌تر به مقصد برسند و از امکانات آزادراه‌ها استفاده کنند باید عوارض پرداخت کنند .
  مطالب مرتبط

  حمایت از طرح های ریلی کشور در چهارچوب برنامه اقتصاد مقاومتی

  حمایت از طرح های ریلی کشور در چهارچوب برنامه اقتصاد مقاومتی

  جراحی بزرگ دولت در نظام بودجه‌ریزی و اجرای نظام بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد نیز صرفه‌جویی‌هایی به همراه دارد که از آن‌ها می‌توان برای پیشبرد طرح‌های اولویت‌دار مانند توسعه صنعت ریلی استفاده کرد .

  |

  نظرات کاربران