در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهینه سازی و صرفه جویی سوخت سرلوحه کاری راه آهن


  نسبت مصرف سوخت در بین وسایط نقلیه جاده ای و ریلی در بخش حمل بار با توجه به نوع وسیله نقلیه (کامیون و تریلی) یک به هفت است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی تولید – اشتغال» ، اعلام کرد : بهینه سازی و صرفه جویی سوخت به عنوان یکی از موضوعات اصلی اقتصاد مقاومتی امسال سرلوحه کاری راه آهن خواهد بود .

  تعدادی از مدیران و کارشناسان مربوط به شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ضمن بازدید از مرکز کنترل شرکت راه آهن، با معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل نیز دیدار و گفتگو کردند .

  در این بازدید ، کارشناسان درباره نحوه انتقال داده در بحث اندازه گیری و صحه گذاری بر اجرای پروژه توسعه خطوط راه آهن کشور در قالب بند (ق) ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به بحث و گفتگو پرداختند .

  نوراله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن در ابتدای بازدید با ارائه گزارشی از اهداف کلان و سیاست های تاثیر گذار راه آهن در حوزه ی ناوگان بر توسعه ترانزیت ، برقی کردن خطوط ، ارتقای کیفیت ، احداث خطوط سریع السیر، توسعه قطارهای حومه ای ، مشارکت بیشتر بخش خصوصی و کسب سهم ۳۰ درصدی در بار و ۲۰ درصدی در بخش مسافر تاکید کرد . که در صدد هستیم با تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب میزان ترانزیت کالا را تا پایان برنامه ششم توسعه افزایش دهیم .

  معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن افزود : نسبت مصرف سوخت در بین وسایط نقلیه جاده ای و ریلی در بخش حمل بار با توجه به نوع وسیله نقلیه (کامیون و تریلی) یک به هفت است . با توجه به مزیت های فراوان حمل و نقل ریلی نظیر ایمنی ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، محیط زیست و مقایسه هزینه های ساخت راه آهن و جاده تاثیر فراوانی در رشد اقتصادی کشور دارد .

  بیرانوند خاطر نشان کرد : برقی کردن خطوط ریلی چون تهران – مشهد و گرمسار به اینچه برون و همچنین ایجاد خطوط سریع السیر تاثیر زیادی در کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه ها دارد که راه آهن با جدیت پروژه های مربوط به برقی کردن و خطوط سریع السیررا پیگیری و اجرا می کند . توسعه خطوط حومه ای برای جابجایی مسافران حاشیه نشین به مراکز شهرها تاثیر زیادی در بخش مسافر و همچنین کاهش آلودگی زیست محیطی دارد . مدیران ریلی با تلاش بی وقفه درصدد هستند خدمات بهتر و باکیفیت مطلوبی را به مسافران ارائه کنند .

  در ادامه این نشست ، کارشناسان شرکت با حضور در مرکز کنترل راه آهن با نحوه برنامه ریزی و فرماندهی سیستم ریلی توسط مرکز آشنا شدند .
  مطالب مرتبط

  راه آهن اندیمشک محور شریانی کریدور شمال به جنوب

  راه آهن اندیمشک محور شریانی کریدور شمال به جنوب

  راه آهن اندیمشک دارای ظرفیت و استعداد خاص و تاریخی است و باید به صورت ویژه به ظرفیت های این مسیر ریلی توجه داشت . با توجه به همجواری اندیمشک با استان های لرستان ، ایلام و نوار مرزی ، توسعه مسیرهای ریلی و احداث بندر خشک اندیمشک ضروری و دارای اولویت است .

  |

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  در حال حاضر تولید کنندگان کشورمان معتقد هستند که صنعت کشور جوابگوی تولید ریل است و می توانند در تولید لکوموتیو و واگن با صنعت گران خارجی رقابت کنند از این رو نگاهمان برای تامین ریل باید به تولیدات داخلی باشد .

  |

  نظرات کاربران