در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بارگیری دومین محموله‌ی صادراتی سنگ‌گچ در بندر امام خمینی


  ادامه ی روند بارگیری مواد معدنی از جمله سنگ گچ از این بندر موجب افزایش حجم تولیدات آماده ی صادرات گردیده و علاوه بر تشویق صاحبان کالا به صادرات، فرصت‌های اشتغال و درآمدزایی بیشتری را برای بازرگانی منطقه فراهم می‌سازد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، به دنبال اتخاذ تمهیدات تشویقی برای صادرکنندگان و صاحبان‌کالا با هدف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ؛ تولید - اشتغال ، بارگیری دومین محموله‌ی صادراتی سنگ‌گچ در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به وزن ۵۶ هزار تن انجام‌شد .

  معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : با توجه به رضایت صاحبان کالا از تدوام خدمات و تمهیدات عملیاتی به کار گرفته شده در مجتمع بندری امام خمینی(ره) و به منظور تقویت روند صادرات کالا از این بندر، محموله ی دوم سنگ گچ با بهره گیری از باکت مکانیکی بارگیری شد .

  گرایلو در ادامه افزود : برخورداری این مجتمع بندری از محوطه های وسیع دپوی کالا ، تجهیزات مناسب بارگیری و همچنین عمق مناسب اسکله ها با ظرفیت بالا برای پذیرش شناورهای با ابعاد بزرگ ، موجب استقبال روز افزون صاحبان کالا از این بندر بزرگ تجاری برای تدوام صادرات کالاهای معدنی گردیده است .

  وی در تشریح مزایای افزایش بارگیری مواد معدنی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) بیان داشت : ادامه ی روند بارگیری مواد معدنی از جمله سنگ گچ از این بندر موجب افزایش حجم تولیدات آماده ی صادرات گردیده و علاوه بر تشویق صاحبان کالا به صادرات، فرصت‌های اشتغال و درآمدزایی بیشتری را برای بازرگانی منطقه فراهم می‌سازد .

  معاون دریایی و بندری با اشاره به دسترسی این مجتمع بزرگ بندری به آزادراه ها و جاده های مواصلاتی و همچنین راه آهن سراسری و تجربه ی کافی در بارگیری انواع مصالح ساختمانی و مواد معدنی ؛ روند بارگیری این نوع کالا از بندر امام خمینی(ره) را بسیار مطلوب و رو به رشد عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور

  تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور

  قراردادهایی که امروز در بنادر داریم تا مدت چهل سال است و صرفا برای ما مهم این است که واردات و صادرات دریایی داشته باشند؛ یعنی اگر واردات و صادرات از/ به دریا نباشد ، قطعاً این کارخانه‌ها باید در شهرک‌های صنعتی سرزمین اصلی حضور یابند .

  |

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  نظرات کاربران