در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم نظارت و ارزیابی کیفیت ارائه خدمات دریایی و بندری


  نظارت و ارزیابی کیفیت ارائه خدمات دریایی و بندری به مشتریان از اهمیت خاصی برخوردار است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰۰ شرکت کارگزار خدمات دریایی و بندری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به ثبت رسیده است ، از آغاز بررسی و ارزیابی‌کیفی‌ این شرکت ها از طریق سامانه مکانیزه کارگزاری دریایی و بندری خبر داد .

  معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مرجع دریایی کشور و متولی ارائه خدمات دریایی و بندری به مشتریان است ، اظهار داشت : با واگذاری بخش عمده ای از فعالیت های این سازمان در زمینه ی ارائه خدمات دریایی و بندری به بخش خصوصی ، شرکت های کارگزار خدمات دریایی و بندری به عنوان بازوهای اجرایی این سازمان در بنادر ایفای نقش می نمایند .

  گرایلو افزود : نظارت و ارزیابی کیفیت ارائه خدمات دریایی و بندری به مشتریان از اهمیت خاصی برخوردار است ، لذا با مشارکت شرکت های کارگزار دریایی و بندری در بنادر، تلاش می‌شود خدمات با کیفیت مطلوبی به مشتریان ارائه و حداکثر رضایت آنان جلب شود که در این راستا سامانه مکانیزه کارگزاری دریایی و بندری ، ابزار مؤثری برای ارزیابی توان این شرکت‌ها و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان محسوب می شود .

  وی با اشاره به آغاز قریب الوقوع بهره برداری از نسخه ی جدید و مکانیزه این سامانه ، بیان داشت : این دوره ی آموزشی - توجیهی از طریق  اداره امور کارگزاران دریایی و بندری سازمان بنادر و دریانوردی برای آشنایی شرکت های ارائه دهنده ی خدمات دریایی و بندری فعال در مجتمع بندری امام خمینی (ره) با آخرین تغییرات، قابلیت ها و مزیت های مختلف نسخه ی جدید طی  ۲۹ فروردین ماه سال جاری برگزار شد . در این نسخه ی مکانیزه ، زمینه ی لازم برای تسهیل در مدیریت فرآیند های عملیاتی، امکان ارزیابی توان و عملکرد شرکت ها و رتبه بندی آنها و یکپارچه سازی  وظایف حاکمیتی در بنادر مهیا شده و امکانات متعدد و متنوعی در اختیار مدیران شرکت ها جهت تسهیل پیگیرهای اداری قرار می گیرد .

  وی همچنین اعمال قوانین تجاری ، بازرگانی و ثبتی ، تغییر ساختار پروفایل ، برخورداری از  قابلیت مراجعه به سوابق شرکت ها ، امکان نظارت مستمر ، سهولت گزارش گیری ، امکان تبادل اطلاعات با کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی و کاربر پسند بودن را از دیگر مزیت های نسخه ی جدید این سامانه برشمرد .

  وی با اشاره به همت نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی در جریان برگزاری این دوره آموزشی – توجیهی اظهار داشت : در ادامه این دوره ، نشست پرسش و پاسخ  با حضور این مهمانان به منظور رفع ابهامات و روشن ساختن جوانب مختلف این سامانه  و مزایای بهره گیری از آن نیز برگزار شد .

  یادآوری می‌شود مجتمع بندری امام خمینی(ره) نخستین میزبان برگزاری این دوره‌های آموزشی – توجیهی است که طی آن نحوه ی بهره‌گیری از امکانات و مزایای آن به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات دریایی و بندری آموزش داده شد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  باید در جهت ایجاد صنایع پایین دستی و تکمیلی در بنادر گام برداشت تا کارخانجات تولیدی در محوطه های بندری شکل گیرند و در نهایت کالا در بندر تولید شود . تخفیف در عوارض ، معافیت های مالیاتی و کاهش مسیر و هزینه حمل و نقل موجب کاهش قیمت محصول نهایی در بنادر نسل سوم خواهد شد .

  |

  اعلام آمادگی سازمان بنادر برای تاسیس دفاتر همکاری فنی ایمو در منطقه

  اعلام آمادگی سازمان بنادر برای تاسیس دفاتر همکاری فنی ایمو در منطقه

  در رابطه با کشتیرانی هوشمند ؛ ایران ، کاهش حوادث دریایی ناشی از خطای انسانی به منظور کاهش قابل توجه مرگ میر ناشی از آن وهمسویی با اهداف بنادر هوشمند در راستای کاهش هزینه های عملیاتی را از مزایای موجود برشمرد و در عین حال به چالش هایی اشاره کرد که می توانند به عنوان موانع موجود ...

  |

  نظرات کاربران