در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • خسارت ۲۲۰ میلیارد ریالی سیل به تأسیسات راهسازی آذربایجان‌غربی


  پیشنهاد ما به دولت این است که مجموعه نگهداری راه‌ها را به عنوان یک مجموعه یکپارچه ببینند و منابع پایدار برای نگهداری راه‌ها پیش‌بینی کنند منابعی که در زمان کاهش اعتبارات دستخوش کاهش نشود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور میزان خسارت وارده بر اثر سیل به تأسیسات راهسازی آذربایجان غربی را ۲۲۰ میلیارد ریال دانست و گفت : در مرحله نخست اقدامات اولیه و ضروری از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تأمین می‌شود .

  داود کشاورزیان که به همراه دیگر نمایندگانی از هیات دولت در مناطق سیل زده استان حاضر شده بود ضمن انتقال پیام همدردی وزیر راه و شهرسازی به بازماندگان از آمادگی این وزارتخانه برای بازسازی تأسیسات راهسازی خبر داد .

  وی با بیان اینکه اقدامات اساسی‌تر در حوزه جبران خسارت‌های حوزه راهسازی باید از محل منابع مدیریت بحران تأمین بشود ، افزود : مرسوم است بعد از چنین حوادثی دستگاه‌های اجرایی خسارات وارده را برآورد می‌کنند و از طریق مدیریت بحران استان به سازمان برنامه و بودجه و سپس هیات دولت گزارش می‌شود تا اعتبار لازم برای جبران خسارت در قالب اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای تخصیص یابد . بعد از تصویب اعتبارات ، کارهای اساسی‌تر از جمله احداث پل‌های تخریبی در دستور کار قرار می‌گیرد .

  رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اهتمام جدی دولت برای جبران خسارت‌های وارده و نیز بازسازی مناطق آسیب‌دیده در سریع‌ترین زمان ممکن ابراز امیدواری نمود تا دیگر شاهد چنین حوادث دلخراشی در سطح کشور نباشیم .

  وی مجموع راه‌های کشور را ۲۲۰ هزار کیلومتر عنوان کرد و افزود : از این میزان ۳۴ هزار کیلومتر راه شریانی است که ۱۶ هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه است . راه‌های شریانی بیشترین حجم ترافیک را در خود جای دادند و به لحاظ اعتبارات نگهداری هم سهم ۴۵ درصدی را به خود اختصاص داده است . ۵۵ درصد باقیمانده نیز به راه‌های غیرشریانی از جمله راه‌های روستایی و اصلی که باید از محل اعتبارات استانی نگهداری بشوند ، اختصاص دارد .

  این مقام مسئول با بیان اینکه متأسفانه به دلیل افزایش قیمت دلار و قیر و هزینه‌های راهسازی و نگهداری در سال‌های گذشته منابع استانی به هیچ وجه تکافوی نگهداری راه‌های غیرشریانی را نمی‌دهد ، اظهار داشت : پیشنهاد ما به دولت این است که مجموعه نگهداری راه‌ها را به عنوان یک مجموعه یکپارچه ببینند و منابع پایدار برای نگهداری راه‌ها پیش‌بینی کنند منابعی که در زمان کاهش اعتبارات دستخوش کاهش نشود .

  رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بهترین راه تأمین درآمد پایدار برای نگهداری از راه‌ها را وضع عوارض بر سوخت دانست و گفت : بنزین و گازوئیلی که مردم در جاده‌ها مصرف می‌کنند . از عوارض می‌توان به نگهداری راه‌ها اختصاص یابد . در حال حاضر ۱۰ درصد عوارض سوخت به شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد چرا نباید به نگهداری راه‌ها هم تعلق بگیرد .

  گفتنی است به دنبال بارش‌های سنگین در دو سه روز قبل در استان و به دنبال آن وقوع سیل و تخریب ابنیه راهسازی ، معاون و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، معاون توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور به همراه نمایندگان دولت و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ضمن سفر به مناطق سیل زده آذربایجان‌غربی راهکارهای تسریع در بازسازی ابنیه خسارت دیده را نیز بررسی کردند .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  نظرات کاربران