در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جابجایی یک میلیون و ۷۶۲ هزار مسافر از طریق قطار در نوروز ۹۶


  در طرح نوروزی امسال تاخیر از مبدا قطارها ۱۳.۵ ثانبه بوده است که نسبت به میانگین ۳۶ ثانیه‌ای در سال گذشته کاهش چشمگیری داشته که بالغ بر ۶۲ درصد کاهش است و یک رکورد محسوب می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن از جابجایی ۱ میلیون و ۷۶۲ هزار مسافر از طریق قطار در طرح نوروزی ۹۶ خبر داد و گفت : همچنین ضریب اشغال قطارها طی این مدت ۹ درصد رشد داشته است .

  میر حسن موسوی با اشاره به عملکرد بخش ریلی در طرح نوروزی امسال حد فاصل ۲۵ اسفند ۹۵ لغایت ۱۵ فروردین ۹۶ اظهار داشت : در این مدت ۱ میلیون ۷۶۲ هزار مسافر جابجا شده‌اند که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱ درصد افزایش داشته است . همچنین ضریب اشغال قطارها در طرح نوروزی امسال به ۸۳.۵ درصد رسید که در مقایسه با ضریب اشغال ۷۶.۵ درصدی در مدت مشابه قبل ۹ درصد افزایش داشته است .  

  معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه «در نوروز امسال ۴۲۵۰ رام قطار تردد داشته اند» گفت : با توجه به خروج ناوگان بالای ۴۵ سال از شبکه ریلی ، شاهد کاهش ۰.۸ درصدی در این زمینه هستیم . در طرح نوروزی امسال تاخیر از مبدا قطارها  ۱۳.۵ ثانبه بوده است که نسبت به میانگین ۳۶ ثانیه‌ای در سال گذشته کاهش چشمگیری داشته که بالغ بر ۶۲ درصد کاهش است و یک رکورد محسوب می‌شود .  

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش ایستگاهی خاطرنشان کرد : برای طرح نوروزی امسال ، دو سالن مسافری جدید در ایستگاه‌های راه‌آهن زنجان و سمنان به بهره‌برداری رسید و ۹ واحد نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در طول مسیرها احداث و بالغ بر ۵۰ نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز بازسازی و بهسازی شد . همچنین سکوهای مسافری به طور کل برای رفاه حال مسافران تجهیز و بازسازی و تمامی ایستگاه‌های مسافری و محوطه های آنها بهسازی و بازسازی شدند . به علاوه سیستم های روشنایی ۴۰ ایستگاه مناسب سازی شد . برخی از سکوه‌های ایستگاه‌های تهران ، یزد ، خراسان و شاهرود به پله برقی و آسانسور مجهز شدند .

  موسوی با اشاره به میزان استقبال مردم از سامانه ۵۱۴۹ در سفرهای نوروزی امسال گفت : در طرح نوروزی امسال ۴۰ هزار و ۲۰۲ تماس با سامانه‌ صدای مسافر راه‌آهن اتجام شد که در مقایسه با ۳۵ هزار و ۹۶۱ تماس در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است که از تعداد تماس‌های امسال تنها ۰.۸ درصد مربوط به شکایات و الباقی برای کسب اطلاعات و راهنمایی برای زمان ورود و تردد قطارها بوده است .  

  وی راه انداری قطارهای گردشگری در مسیر راه‌آهن جنوب را اقدام متمایز شرکت راه‌آهن در نوروز ۹۶ عنوان کرد : راه‌اندازی قطار نخجوان-مشهد، افزایش سرعت قطارها به ۱۴۰ کیلومتر و کاهش زمان سیر از ۱۲ ساعت به ۱۰ ساعت در مسیر تهران - مشهد ، خارج کردن ناوگان بالای ۴۵ سال از شبکه ، راه‌اندازی قطار گردشگری در مسیر اندیمشک - تنگه پنج در ناحیه جنوب اقداماتی بود که برای اولین بار در طرح نوروزی اجرا شد .
  مطالب مرتبط

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

  |

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  باید در نظر داشت که کریدور شمال - جنوب فقط به مسیر راه‌آهن معطوف نمی‌شود بلکه دارای سه مسیر است که شامل مسیر‌های رشت - آستارا ، راه‌آهن اینچه‌برون و مسیر دریایی خزر است . مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی مدل اقتصادی همکاری دریایی - بندری دریای خزر را تهیه و پیشنهاد نموده که ...

  |

  نظرات کاربران