در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تحویل ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگراه به مردم در دولت یازدهم


  کریدور شماره ۱۰ و همچنین کریدور شماره یک از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفته است که پروژه کنارگذر غربی کرمانشاه در میانه و مرکزیت کریدور شماره ۱۰ نقش مهمی را ایفا می‌کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت : با توجه به تزریق اعتبار از طریق اسناد خزانه امسال حدود ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگراه به صورت باند دوم یا ۴ خطه تحویل مردم شده است که این اقدام مهم به نسبت متوسط بزرگراه‌سازی در کشور رقم قابل توجهی است .

  خیراله خادمی در حاشیه افتتاح کنارگذر غربی کرمانشاه با ارائه گزارشی از وضعیت کلی جاده‌ها در دولت تدبیر و امید گفت : در ابتدای دولت چند جلسه راهبردی در بخش‌های مختلف جاده و آزادراه برگزار شد که در آن مسیرهای پر اهمیت از سوی وزیر راه و شهرسازی تعیین شد که ما برنامه‌ریزی‌هایمان را بر همین اساس انجام دادیم . در بخش ریلی قرار بر این شد که ۳۵۰۰ کیلومتر ریل جدید ساخته شود و در برنامه کاری خود قرار دهیم و در همین اتصال ۵ استان به عنوان یک ضرورت در اولویت کار ما قرار گرفت . خوشحالم که اعلام کنم پیشرفت زیرسازی عملیات اجرایی ۵ محور کرمانشاه، رشت، همدان، سنندج و ارومیه به بالای ۹۵ درصد رسیده است و تقریبا کار زیرسازی این ۵ محور تمام شده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در بخش عملیات روسازی از ابتدای دولت گره بزرگی وجود داشت و آن ورود ریل به کشور و تکمیل روسازی مسیرها بود که تقریبا متوقف شده بود اما با تدبیر این دولت و تامین فایناس، ۲۰۰۰ کیلومتر ریل تامین و امسال وارد کشور شده است . ریل‌گذاری این ۵ محور ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون مرحله ۶۰ درصدی پیشرفت فیزیکی را هر ۵ محور گذرانده‌اند و در صورت مناسب بودن هوا در این ۵ محور روزانه ۵ کیلومتر ریل‌گذاری انجام می‌شود که رکورد جدیدی در این ۴ دهه است.

  خادمی در این باره گفت : در هیچ دوره ای عملیات ریل‌کشی در ۵ محور را به صورت همزمان نداشته‌ایم ما امیدواریم که تعهدات دولت در بخش ریلی تا چندماه اخیر انجام شود . در بخش آزادراهی ۱۶ پروژه در ۱۰ محور در حال انجام است که ۶ مورد از این آزادراه‌ها بزرگ مقیاس هستند و عملیات عظیمی در آنها در حال انجام است که به نوبه خود بی‌سابقه بوده است .

  خادمی همچنین گفت: حدود ۵۰۰۰ ماشین سنگین در این آزادراه‌ها فعال هستند و همچنین ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم در عملیات اجرایی در آزادراه‌ها درگیر هستند . فقط در آزادراه تهران - شمال ، در قطعه اول ۳۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند که برای خودش رکورد خوبی به حساب می‌آید .

  معاون وزیر راه و شهرسازی به افتتاح کنار گذر غربی کرمانشاه اشاره کرد و گفت : با افتتاح این کنار گذر گره‌های ترافیکی در کریدور شمال - جنوب در غرب کشور رفع گردید .

  به گفته خادمی کریدور شماره ۱۰ و همچنین کریدور شماره یک از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفته است که پروژه کنارگذر غربی کرمانشاه در میانه و مرکزیت کریدور شماره ۱۰ نقش مهمی را ایفا می‌کند .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران