در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح بخشی از کریدور ساحلی کشور در خوزستان


  کریدور ساحلی که نقش مهمی در ارتقاء پدافند غیرعامل ، روان سازی ترافیک و عبور مناسب تر محموله های ترانزیتی دارد با مشارکت وزارت نفت و راه و شهرسازی در حال ساخت است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، کیلومتر دیگر از محور چهار بانده ساحلی هندیجان ـ دیلم که بخشی از کریدور ساحلی کشور محسوب می شود طی مراسمی با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان زیر بار ترافیک قرار گرفت .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در مراسم افتتاح این پروژه گفت : این پروژه بخشی از کریدور ساحلی کشور است که ۲۲۰ کیلومتر آن در استان خوزستان قرار دارد و تاکنون ۱۶۰ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است . عملیات احداث فاز نهایی جاده چهاربانده  هندیجان به بندر دیلم در استان بوشهر از سال ۱۳۹۰ شروع شد و برای اجرای ۱۱ کیلومتر ۷۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی هزینه شده است . با قرار گرفتن این محور زیر بار ترافیک که در آستانه سال جدید صورت گرفت از بروز تصادفات جاده ای در این محور پرتردد کاسته می شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار کرد : ۳۰ کیلومتر دیگر از این کریدور ساحلی در محور بندر هندیجان به  ماهشهر نیز تا پایان امسال زیر بار ترافیک قرار می گیرد .

  کریدور ساحلی جنوب کشور از شلمچه در ۱۶ کیلومتر غرب خرمشهر شروع می شود و با گذر از شهرهای بندری خرمشهر - آبادان - ماهشهر - هندیجان به بندر دیلم متصل می شود و تا استان هرمزگان امتداد دارد .

  این کریدور ساحلی که نقش مهمی در ارتقاء پدافند غیرعامل ، روان سازی ترافیک و عبور مناسب تر محموله های ترانزیتی دارد با مشارکت وزارت نفت و راه و شهرسازی در حال ساخت است . کریدور ساحلی جنوب کشور در محدوده استان خوزستان حدود ۸۰ درصد پیشرفت دارد .
  مطالب مرتبط

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  هر فرودگاه باید دستورالعمل برفروبی ویژه خود را تهیه و تا پایان مرداد ماه به دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارسال کند . همچنین هر فرودگاه ملزم است ، تا پایان شهریور ماه هرسال، اولین جلسه نحوه مواجهه و مقابله را برگزار و نیز گزارش آمادگی پرسنلی و تجهیزاتی ...

  |

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  عاشوری پیش از این ، عهده دار سمت هایی از قبیل مدیرکل دفتر مهندسی شرکت رجا ، معاون اجرایی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، معاون فنی شرکت قطارهای مسافری رجاء، مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری ، مدیرعامل واگن پارس ، مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل ، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه ...

  |

  ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

  ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

  این محور ارتباط استان های آذربایجان شرقی ، غربی ، گیلان ، اردبیل و قزوین را با مرکز ، جنوب و شمال کشور با سهولت بیشتر روبرو می کند و با فعال سازی آن دیگر لزومی به ورود ترافیک از ۱۱ استان به پایتخت نخواهد بود .

  |

  تردد سالانه بیش از ۷ میلیون خودرو با افتتاح آزادراه لار – بندرعباس

  تردد سالانه بیش از ۷ میلیون خودرو با افتتاح آزادراه لار – بندرعباس

  ویژگی مسیر هموار و راحت بدون شیب‌های طولانی و تند و توپوگرافی مناسب منطقه می‌تواند به میزان زیادی در جذب وسایل نقلیه سنگین و حمل‌ونقل کالا به سمت شمال ، غرب و شمال غرب کشور مؤثر واقع گردد .

  |

  نظرات کاربران