در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح ویژه ترافیکی چهارشنبه آخر سال در سراسر کشور


  بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۵ هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های انتظامی برابر تدابیر فرمانده ناجا در طرح نوروز ۹۶ به کمک پلیس راهور می‌آیند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس پلیس راهور ناجا به آماده‌باش بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس در نورزو امسال اشاره و تصریح کرد : ۲۲ اسفند ماه آماده‌باش همیاران پلیس را خواهیم داشت .

  سردار تقی مهری در حاشیه دومین روز دوازدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهور هدف از برگزاری این همایش را ارزیابی عملکرد یکسال گذشته و برنامه‌های آینده پلیس راهور دانست و گفت : نکته مهم در این همایش پرداختن به مساله طرح نوروزی است. امسال شرایط متفاوتی را شاهدیم چرا که تا پایان بهمن ماه ۱.۵ میلیون نفر گواهینامه گرفته‌اند ؛ یک میلیون و ۷۰۰ هزار وسیله نقلیه شماره‌گذاری شده که یک میلیون و ۲۰۰ هزار آن خودرو و ۴۸۰ هزار آن موتورسیکلت وارد چرخه حمل و نقل و ترافیک شده‌اند . برآورد می‌شود که در روزهای آتی شاهد بارش برف و باران باشیم بنابر این شرایط سفر امسال یک شرایط متفاوت خواهد بود .

  رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که ماموران پلیس راه در ۱۱۰ نقطه برف‌گیر کشور مستقر هستند به رانندگان توصیه کرد : برنامه‌ریزی کامل در این زمینه داشته باشند و تجهیزات مناسب ، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند .

  وی به اجرای رزمایش طرح نوروزی در ۲۴ اسفند اشاره کرد و گفت : ‌این مانور در ضلع جنوبی مرقد امام (ره) با همکاری کلیه دستگاه‌های امدادی برگزار می‌شود ؛ همچنین طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۵ تا پایان ۱۴ فروردین ۹۶ در سراسر کشور اجرا خواهد شد . بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۵ هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های انتظامی برابر تدابیر فرمانده ناجا در طرح نوروز ۹۶ به کمک پلیس راهور می‌آیند .

  وی در خصوص ترافیک چهارشنبه آخر سال گفت : طرح ویژه ترافیکی برای چهارشنبه آخر سال در نظر گرفته شده که این طرح در معابر اصلی و در سراسر کشور اجرا خواهد شد .

  رئیس پلیس راهور ناجا به آماده‌باش بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس در نورزو امسال اشاره کرد و گفت : در ۲۲ اسفند ماه آماده‌باش همیاران پلیس را با آموزش و پرورش خواهیم داشت؛ این همیاران پلیس کمک بزرگی برای کنترل رفتار رانندگان در سطح جاده‌ها هستند .

  وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اعلام مسدودی جاده‌ها بر عهده پلیس است یا وزارت راه گفت : اگر جاده‌ای مسدود شود و یا باز شود یا حالت‌های متفاوتی برای آن به وقوع بپیوندد مسئولیت اعلام آن بر عهده پلیس راه است . هموطنان می‌توانند آخرین وضعیت جاده‌ها را از طریق سایت www.rahvar120.ir یا شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و یا سایر سامانه‌های اطلاع‌رسانی پلیس راهور مطلع شوند .

  مهری در خصوص بهره‌برداری ۶۰۰ دوربین کنترلی و برخورد با تخلفات در جاده‌ها گفت : طبق قانون نصب تجهیزات و دوربین و سامانه هوشمند در سطح جاده‌ها به عهده وزارت راه و در شهرها به عهده شهرداری است ؛ اما بهره‌برداری و اعمال قانون به عهده پلیس است .

  وی در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی گفت : کنترل ناوگان مسافربری به صورت محسوس و نامحسوس در همه ایام اجرا می‌شود . اگر هموطنان تخلفات حادثه‌ساز راننده را مشاهده کردند می‌توانند مراتب را به شماره ۱۱۰۱۲۰ پیامک کنند تا برخورد قانونی با راننده متخلف صورت گیرد .
  مطالب مرتبط

  بازگشت نرخ کرایه حمل و نقل بین شهری در استان مازندران به حالت قبل از ایام عید

  بازگشت نرخ کرایه حمل و نقل بین شهری در استان مازندران به حالت قبل از ایام عید

  در سیستم حمل‌و‌نقل زمینی ، شرکت‌های مسافربری ، رانندگان اتوبوس و کارکنان داخل اتوبوس در قبال مسافران خود مسئولیت‌هایی دارند و موظف به رعایت اصول و قوانینی هستند . در مازندران ۲۱۱ شرکت حمل و نقلی در بخش مسافر فعال است .

  |

  بازدید فنی نزدیک به ۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان

  بازدید فنی نزدیک به ۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان

  همراه داشتن اقلام ایمنی ، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی وسیله نقلیه ، وضعیت صندلی‌ها ، آج لاستیک ، چراغ چشمک زن و مثلث احتیاط از جمله نکات مهم در ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای است که توسط کارشناسان این اداره کل در این مدت مورد بازدید قرار گرفت .

  |

  جابجایی بیش از ۱۱۶ هزار مسافر نوروزی در جنوب سیستان و بلوچستان

  جابجایی بیش از ۱۱۶ هزار مسافر نوروزی در جنوب سیستان و بلوچستان

  با توجه شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل مسافر ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز با جدیدیت در حال اجرا است به طوری که ناوگان با ۵۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند .

  |

  نظرات کاربران