در حال بارگذاری ...
 • تردد خودروهای فرسوده از عوامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها


  برخی صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که آلودگی ایجاد شده توسط موتورسیکلت‌ها بسیار بیش‌تر از خودروها بوده و باید برای آنها نیز چاره‌اندیشی شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : تردد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده در کشور از عوامل مهم آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرهاست .

  مهدی نیکدار در جلسه کارگروه ویژه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در آذربایجان غربی افزود : سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده به این تعداد اضافه می‌شود و برای رفع این مشکل باید ساز و کار لازم برای همراهی بیش‌تر رانندگان این خودروها اتخاذ شود . در صورتی که در هر سال حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شود ، می توان در مدت سه تا چهار سال آینده همه این خودروها را نوسازی کرد .

  وی با اشاره به این که نوسازی خودروهای فرسوده اجتناب‌ناپذیر است ، اظهار کرد : آلودگی شهرهای کشور به ویژه کلانشهرها و شهرهای بزرگ با سرعت زیادی در حال پیش روی است .

  عبدالحسین علی اکبری ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی نیز گفت: در حال حاضر افزون بر ۴۷ هزار دستگاه خودروی فرسوده در این استان تردد می‌کند و روند افزایشی این تعداد ادامه دارد . حدود ۲ هزار دستگاه از این تعداد ، کامیون فرسوده است که یکی از عوامل اصلی آلوده‌کننده هوا در آذربایجان غربی و به ویژه ارومیه به شمار می‌رود .

  در این گزارش آمده است : بر اساس برخی آمار موجود حدود ۲۹ میلیون وسیله نقلیه موتوری در کشور در حال تردد بوده که از این تعداد ۱۸ میلیون دستگاه خودرو است .

  برخی صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که آلودگی ایجاد شده توسط موتورسیکلت‌ها بسیار بیش‌تر از خودروها بوده و باید برای آنها نیز چاره‌اندیشی شود .
  مطالب مرتبط

  ا‌فزایش دو برابری سهمیه سوخت عملکردی کامیون‌ها از مهر‌ ماه

  ا‌فزایش دو برابری سهمیه سوخت عملکردی کامیون‌ها از مهر‌ ماه

  سهمیه پایه کاهش یافته عددی پایینی است که کار خاصی با آن نداریم ، کامیونی که در کشور شماره می‌شود ، ماهانه این رقم سهمیه پایه را دریافت می‌کند که رقمی بسیار پایینی است، ما ‌کاهش «سهمیه پایه معمولی» را در دستور کار داریم‌ تا بدین ترتیب بر اساس پیمایش ، رقم واقعی سوخت اختصاص ...

  |

  اطلاعیه سازمان راهداری در رابطه با حادثه تلخ رانندگی در محور اینچه برون - گنبد کاووس

  اطلاعیه سازمان راهداری در رابطه با حادثه تلخ رانندگی در محور اینچه برون - گنبد کاووس

  مسئولان و کارکنان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، این سانحه دلخراش را به خانواده‌‌های داغدار و بازماندگان مسافران تسلیت عرض نموده ، مراتب همدردی و همراهی با بازماندگان این سانحه را اعلام داشته و از درگاه پروردگار سبحان برای جان‌باختگان طلب رحمت و مغفرت و برای ...

  |

  ایجاد سطح سرویس مناسب و بهبود رویه راه ها برای سفر زائران اربعین حسینی

  ایجاد سطح سرویس مناسب و بهبود رویه راه ها برای سفر زائران اربعین حسینی

  برای روان سازی ترافیک در محورهای منتهی به مرز ، نقاط و اکیپ‌های راهداری جهت استقرار در محورها مشخص شدند به ویژه در نقاطی که احتمال تصادف و گره ترافیکی وجود دارد ، همکاری پلیس راه در جهت رفع معبر و رفع مشکل و بازگشایی جاده‌ها پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است که این اکیپ‌ها ...

  |

  نظرات کاربران