در حال بارگذاری ...
 • تردد خودروهای فرسوده از عوامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها


  برخی صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که آلودگی ایجاد شده توسط موتورسیکلت‌ها بسیار بیش‌تر از خودروها بوده و باید برای آنها نیز چاره‌اندیشی شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : تردد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده در کشور از عوامل مهم آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرهاست .

  مهدی نیکدار در جلسه کارگروه ویژه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در آذربایجان غربی افزود : سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده به این تعداد اضافه می‌شود و برای رفع این مشکل باید ساز و کار لازم برای همراهی بیش‌تر رانندگان این خودروها اتخاذ شود . در صورتی که در هر سال حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شود ، می توان در مدت سه تا چهار سال آینده همه این خودروها را نوسازی کرد .

  وی با اشاره به این که نوسازی خودروهای فرسوده اجتناب‌ناپذیر است ، اظهار کرد : آلودگی شهرهای کشور به ویژه کلانشهرها و شهرهای بزرگ با سرعت زیادی در حال پیش روی است .

  عبدالحسین علی اکبری ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی نیز گفت: در حال حاضر افزون بر ۴۷ هزار دستگاه خودروی فرسوده در این استان تردد می‌کند و روند افزایشی این تعداد ادامه دارد . حدود ۲ هزار دستگاه از این تعداد ، کامیون فرسوده است که یکی از عوامل اصلی آلوده‌کننده هوا در آذربایجان غربی و به ویژه ارومیه به شمار می‌رود .

  در این گزارش آمده است : بر اساس برخی آمار موجود حدود ۲۹ میلیون وسیله نقلیه موتوری در کشور در حال تردد بوده که از این تعداد ۱۸ میلیون دستگاه خودرو است .

  برخی صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که آلودگی ایجاد شده توسط موتورسیکلت‌ها بسیار بیش‌تر از خودروها بوده و باید برای آنها نیز چاره‌اندیشی شود .
  مطالب مرتبط

  افتتاح نیروگاه ۲۰ کیلوولتی برق خورشیدی راهداری استان مرکزی

  افتتاح نیروگاه ۲۰ کیلوولتی برق خورشیدی راهداری استان مرکزی

  متوسط انرژی تولیدی این نیروگاه در روز ۱۲۰ کیلووات بر ساعت است که با توجه به تعداد روزهای آفتابی در شهر اراک پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه سالانه ۴۰ مگاوات ساعت(۴۰ هزار کیلووات ساعت) انرژی الکتریکی تولید کند .

  |

  اجرای عملیات روکش حفاظتی قیری در محور کمربندی بخش ارسک شهرستان بشرویه

  اجرای عملیات روکش حفاظتی قیری در محور کمربندی بخش ارسک شهرستان بشرویه

  طول محور آسفالته بشرویه به ارسک ۲۴ کیلومتر که طی دو سال گذشته ۹ کیلومتر آن واقع در مسیر بشرویه – فردوس و ۵/۵ کیلومتر سه راهی به سمت ارسک روکش آسفالت گرم اجرا شده و برای آسفالت قسمت دیگری از مسیر نیز قرارداد منعقد شده که بزودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد .

  |

  صدور ۲۸۷۳ کارت سلامت ویژه رانندگان ناوگان برون شهری همدان از ابتدای امسال

  صدور ۲۸۷۳ کارت سلامت ویژه رانندگان ناوگان برون شهری همدان از ابتدای امسال

  معرفی نامه تامین اجتماعی ، کارت سلامت ، صلاحیت فردی ، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سیکل ، گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه، دارا بودن مدرک کلاس های آموزشی از جمله مدارک و شرایطی است که برای دریافت کارت هوشمند الزامی است .

  |

  نظرات کاربران