در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت قطارهای نوروزی


  خطوط راه‌آهن به صورت سالانه توسط ماشین‌های اندازه‌گیری تحت نظر قرار می‌گیرند ، اما کارکنان بخش فنی و زیربنایی به صورت شبانه روزی طی این ایام از مسیرها بازدید می‌کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن از پر شدن ۳۰ درصد ظرفیت‌ صندلی‌ قطارها برای سفرهای نوروزی خبر داد و گفت : مسیرهای کمربندی مشهد در بسیاری از ایام پیک سفر ۱۰۰ درصد خریداری شده اما همچنان در بسیاری از مسیرها برای برخی روزها بلیت موجود است .

  میرحسن موسوی با اشاره به آخرین وضعیت فروش بلیت‌های نوروزی راه‌آهن اظهار داشت : از زمان آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی در تاریخ ۱۷،۱۸،۱۹ بهمن تا کنون حدود ۳۰ درصد از ظرفیت صندلی‌ها پر شده است . مسیرهای کمربندی مشهد در بسیاری از ایام پیک سفر به طور ۱۰۰ درصد خریداری شده ، اما همچنان در بسیاری از مسیرها برای برخی روزها بلیت موجود است. لذا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش و یا به صورت آنلاین برای خرید بلیت اقدام کنند .

  معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به شرایط جوی و شدت نزولات آسمانی طی روزهای گذشته و عدم اخلال در سیر و حرکت قطارهای مسافربری گفت : به همت کارکنان خدوم و زحمت کش شرکت راه‌آهن که در همه نقاط ایران از مناطق زیر بارش باران و سیلاب تا مناطق پوشیده از برف و کولاک و حتی مناطق تحت هجوم گرد و غبار و ماسه با فعالیت شبانه روزی این افراد هیچ اخلالی در شبکه ایجاد نشد و قطارها با کمترین عارضه موفق به جابجایی مسافران شدند . علی رغم شرایط حاد در برخی مسیرها اما هیچ یک از سفرها لغو نشد .

  وی با اشاره به تشریح نقاط تحت شرایط حاد پرداخت و گفت: سیل در کرمان باعث کمی تاخیر در حرکت قطارها شد اما با تلاش کارکنان راه‌آهن خطوط ترمیم شد و قطارها به حرکت خود ادامه دادند . همچنین در مشهد مقدس، تبریز و شمال غرب نیز علی رغم کولاک و بارش شدید با حضور نیروهای خدوم و زحمت‌کش با استفاده از  ماشین‌آلات برف روب خطوط آماده سیر شد و یخ‌زدگی سوزن‌ها به موقع برطرف گردید. شن‌های روان که خطوط راه‌آهن در سیستان و بلوچستان را پوشانده بود نیز به موقع پاکسازی شد و تمام این اتفاقات با مدیریت صحیح و همت کارکنان زحمتکش به صورت شبانه‌روزی به موقع رفع شد.

  معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به انسداد جاده ها و لغو پروازها در فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه مشهد در روزهای قبل اظهار داشت : در آن برهه زمانی به ویژه در فرودگاه مشهد با پیش‌بینی واگن‌های مازاد در ایستگاه راه‌آهن مشهد و سایر نقاط کشور موفق به جابجایی مسافران پروازها و اتوبوس‌های گیر افتاده در برف و کولاک شدیم. به طوری که علاوه بر تکمیل ظرفیت واگن‌های خالی، از واگن‌های ذخیره استفاده کردیم که خوشبختانه موفق به جلب رضایت عمومی مسافران شدیم .

  موسوی با بیان اینکه « لحظه به لحظه حرکت قطارها و احتمال شکستگی ریل‌ها توسط ماموران راه‌آهن تحت کنترل قرار دارد» گفت : به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاق باید وضعیت خطوط به طور مرتب مورد کنترل باشد . خطوط راه‌آهن به صورت سالانه توسط ماشین‌های اندازه‌گیری تحت نظر قرار می‌گیرند . اما کارکنان بخش فنی و زیربنایی به صورت شبانه روزی طی این ایام از مسیرها بازدید می‌کنند و در صورت بروز هرگونه اتفاق موارد را گزارش می‌دهند تا در اسرع وقت به مشکلات رسیدگی شود. 
  مطالب مرتبط

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

  |

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  باید در نظر داشت که کریدور شمال - جنوب فقط به مسیر راه‌آهن معطوف نمی‌شود بلکه دارای سه مسیر است که شامل مسیر‌های رشت - آستارا ، راه‌آهن اینچه‌برون و مسیر دریایی خزر است . مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی مدل اقتصادی همکاری دریایی - بندری دریای خزر را تهیه و پیشنهاد نموده که ...

  |

  نظرات کاربران