در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت قطارهای نوروزی


  خطوط راه‌آهن به صورت سالانه توسط ماشین‌های اندازه‌گیری تحت نظر قرار می‌گیرند ، اما کارکنان بخش فنی و زیربنایی به صورت شبانه روزی طی این ایام از مسیرها بازدید می‌کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن از پر شدن ۳۰ درصد ظرفیت‌ صندلی‌ قطارها برای سفرهای نوروزی خبر داد و گفت : مسیرهای کمربندی مشهد در بسیاری از ایام پیک سفر ۱۰۰ درصد خریداری شده اما همچنان در بسیاری از مسیرها برای برخی روزها بلیت موجود است .

  میرحسن موسوی با اشاره به آخرین وضعیت فروش بلیت‌های نوروزی راه‌آهن اظهار داشت : از زمان آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی در تاریخ ۱۷،۱۸،۱۹ بهمن تا کنون حدود ۳۰ درصد از ظرفیت صندلی‌ها پر شده است . مسیرهای کمربندی مشهد در بسیاری از ایام پیک سفر به طور ۱۰۰ درصد خریداری شده ، اما همچنان در بسیاری از مسیرها برای برخی روزها بلیت موجود است. لذا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش و یا به صورت آنلاین برای خرید بلیت اقدام کنند .

  معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به شرایط جوی و شدت نزولات آسمانی طی روزهای گذشته و عدم اخلال در سیر و حرکت قطارهای مسافربری گفت : به همت کارکنان خدوم و زحمت کش شرکت راه‌آهن که در همه نقاط ایران از مناطق زیر بارش باران و سیلاب تا مناطق پوشیده از برف و کولاک و حتی مناطق تحت هجوم گرد و غبار و ماسه با فعالیت شبانه روزی این افراد هیچ اخلالی در شبکه ایجاد نشد و قطارها با کمترین عارضه موفق به جابجایی مسافران شدند . علی رغم شرایط حاد در برخی مسیرها اما هیچ یک از سفرها لغو نشد .

  وی با اشاره به تشریح نقاط تحت شرایط حاد پرداخت و گفت: سیل در کرمان باعث کمی تاخیر در حرکت قطارها شد اما با تلاش کارکنان راه‌آهن خطوط ترمیم شد و قطارها به حرکت خود ادامه دادند . همچنین در مشهد مقدس، تبریز و شمال غرب نیز علی رغم کولاک و بارش شدید با حضور نیروهای خدوم و زحمت‌کش با استفاده از  ماشین‌آلات برف روب خطوط آماده سیر شد و یخ‌زدگی سوزن‌ها به موقع برطرف گردید. شن‌های روان که خطوط راه‌آهن در سیستان و بلوچستان را پوشانده بود نیز به موقع پاکسازی شد و تمام این اتفاقات با مدیریت صحیح و همت کارکنان زحمتکش به صورت شبانه‌روزی به موقع رفع شد.

  معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به انسداد جاده ها و لغو پروازها در فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه مشهد در روزهای قبل اظهار داشت : در آن برهه زمانی به ویژه در فرودگاه مشهد با پیش‌بینی واگن‌های مازاد در ایستگاه راه‌آهن مشهد و سایر نقاط کشور موفق به جابجایی مسافران پروازها و اتوبوس‌های گیر افتاده در برف و کولاک شدیم. به طوری که علاوه بر تکمیل ظرفیت واگن‌های خالی، از واگن‌های ذخیره استفاده کردیم که خوشبختانه موفق به جلب رضایت عمومی مسافران شدیم .

  موسوی با بیان اینکه « لحظه به لحظه حرکت قطارها و احتمال شکستگی ریل‌ها توسط ماموران راه‌آهن تحت کنترل قرار دارد» گفت : به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاق باید وضعیت خطوط به طور مرتب مورد کنترل باشد . خطوط راه‌آهن به صورت سالانه توسط ماشین‌های اندازه‌گیری تحت نظر قرار می‌گیرند . اما کارکنان بخش فنی و زیربنایی به صورت شبانه روزی طی این ایام از مسیرها بازدید می‌کنند و در صورت بروز هرگونه اتفاق موارد را گزارش می‌دهند تا در اسرع وقت به مشکلات رسیدگی شود. 
  مطالب مرتبط

  ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

  ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

  برای سرمایه‌گذاری ، بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه و متنوع سازی تأمین منابع ، بسترسازی و تسهیل جذب سرمایه در راه‌آهن از بازارهای مختلف و همچنین جذب سرمایه به سمت زیرساخت‌ها موردتوجه دفتر سرمایه‌گذاری راه‌آهن است .

  |

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  سهم حمل‌ونقل ریلی از جابجایی مسافران حومه ای حدود ۱۷ هزار نفر است که حاکی از سهم ۰.۵ درصدی ریل است . در حالی که سهم ریل در حمل‌ونقل حومه‌ای توکیو ۵۷ درصد و در کشورهای اروپایی بیش از ۲۴ درصد است .

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

  تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

  این طرح از سال ۹۴ در شرکت راه‌آهن با شرکت مدیران کل و معاونین مدیرعامل شروع شد که در آن زمان ویژگی های و شایستگی های شغل مدیریتی شناسایی و به دنبال آن ویژگی های شخصیتی و مهارتی کلیه مدیران مورد ارزیابی قرار گرفت . به دنبال روشن شدن نتایج ارزیابی ، قرار شد تا در زمینه توسعه ...

  |

  نظرات کاربران