در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه اندازی دو قطار گردشگری برنامه ای از فروردین ۹۶


  در قطار گردشگری برنامه‌ای اندیمشک - تنگ‌پنج برای هر مسافر ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان با احتساب هزینه پذیرایی ناهار و عصرانه دریافت می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ معاون مسافری راه‌آهن گفت :‌ قطارهای گردشگری برنامه‌ای تهران - شمال (شیرگاه) و اندیشمک - تنگه‌پنج از فروردین‌ماه سال آینده راه‌‌اندازی می‌شود .

  میرحسن موسوی امروز در حاشیه نمایشگاه گردشگری در غرفه راه‌آهن از برقراری قطارهای گردشگری در جنوب و شمال کشور خبر داد و گفت:‌ در گذشته ۱۱ قطار بین‌المللی گردشگری از خارج کشور وارد ایران شد و از شهرهای مختلف تاریخی، فرهنگی و زیارتی ما نظیر تبریز، شیراز، اصفهان، زنجان، مشهد، یزد، تهران و... بازدید کردند . همچنین در گذشته ۱۴ قطار داخلی گردشگری در سه مقصد شمال، شیراز و مشهد راه‌اندازی شد .

  معاون مسافری راه‌آهن گفت :‌ راه‌اندازی قطارهای گردشگری در راستای توسعه گردشگری کشور جزو سیاست‌های دولت است؛ سرمایه‌گذاران گردشگری می‌توانند با حمایت‌های راه‌آهن و امتیازاتی که راه‌آهن در اختیار آنها قرار می‌دهد، قطارهای گردشگری از مبدأ تا مقصد راه‌اندازی کنند . امروز برای اولین بار در نمایشگاه گردشگری اعلام می‌کنیم که قطار گردشگری برنامه‌ای در راه‌آهن ایجاد کرده‌ایم . اولین قطار گردشگری برنامه‌ای، قطار اندیمشک - تنگ‌پنج است که در ۱۴ نقطه دیدنی و آثار تاریخی مسیر توقف می‌کند و کارشناسان به عنوان لیدر امکانات، محله‌های گردشگری ، زیارتی و تفریحی را برای مسافران معرفی می‌کنند و این قطار بعدازظهر همان روز از تنگ‌پنج به اندیمشک برمی‌‌گردد.

  معاون مسافری راه‌آهن ادامه داد : دومین قطار گردشگری برنامه‌ای فصلی که در بهار و تابستان هر سال خواهیم داشت و از پایان فروردین ۹۶ راه‌اندازی خواهد شد، قطار تهران - شمال (شیرگاه) است . این قطارها برنامه‌ای خواهد بود و تهیه بلیت آنها از طریق آژانس‌ها است . راه‌آهن به عنوان دولت رسالت دارد امکانات و زیرساخت‌هایی ایجاد کند تا با همکاری بخش خصوصی لذت سفر با قطار برای مردم ملموس‌تر شود، ضمن آنکه سرمایه‌گذارانی که امکان ورود به حوزه گردشگری را دارند ، نیز مورد حمایت ما خواهند بود ضمن آنکه واگن در اختیار آنها قرار می‌دهیم، حتی سرمایه گذاران در این حوزه می‌توانند در آینده واگن مخصوص گردشگری نیز وارد کنند .

  معاون مسافری راه‌آهن گفت : در حال حاضر از ریل‌بازهای راه‌آهن برای راه‌اندازی دو قطار گردشگری مذکور استفاده کرده‌ایم که دو ریل‌باز نو است و متناسب با سفرهای یک روزه تجهیز شده‌اند و نیازی که کوپه خواب ندارند . برای تورهای سه تا چهار روزه می‌توان از واگن‌های خواب در ایستگاه‌ها به عنوان هتل هم استفاد کرد . نظارت بر نرخ‌های این قطارهای گردشگری توسط راه‌آهن آنجا می‌شود و تقریباً یارانه‌ای است در حالی که اگر چتر حمایتی خود را بر سر این قطارهای گردشگری برداریم، هزینه آن سه تا چهار برابر هزینه فعلی برای مسافر خواهد بود، اما در راستای توسعه گردشگری فعلاً از این بخش حمایت می‌کنیم.

  معاون مسافری راه‌آهن افزود: به عنوان مثال در قطار گردشگری برنامه‌ای اندیمشک - تنگ‌پنج برای هر مسافر ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان با احتساب هزینه پذیرایی ناهار و عصرانه دریافت می شود در حالی که هزینه‌ای که ما می‌کنیم، بسیار بیشتر از این رقم است . در صورت استقبال امکان اعزام قطارهای بیشتر هم در حوزه گردشگری وجود دارد ، اما روزانه یک رام قطار در هر یک مسیرهای مذکور تردد دارند .

  وی زمان راه‌اندازی قطار گردشگری برنامه‌ای اندیمشک - تنگ‌پنج یکم فروردین ۹۶ و قطار گردشگری برنامه‌ای تهران - شمال را پایان فروردین ۹۶ اعلام کرد.
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  سهم حمل‌ونقل ریلی از جابجایی مسافران حومه ای حدود ۱۷ هزار نفر است که حاکی از سهم ۰.۵ درصدی ریل است . در حالی که سهم ریل در حمل‌ونقل حومه‌ای توکیو ۵۷ درصد و در کشورهای اروپایی بیش از ۲۴ درصد است .

  |

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  قطار ریل باس که با مبلغ قراردادی ۳۰ میلیارد تومان خریداری شده توسط یکی از شرکت‌های داخلی و با همکاری یکی از شرکت‌های خارجی تولید شده ، امروز در خدمت مردم شریف درود قرار خواهد گرفت که به مردم درود از این بابت تبریک می‌گوییم .

  |

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  بیست و یکمین اجلاس مجمع منطقه ای راه آهن خاورمیانه تحت نام UIC RAME در محل مجموعه راه آهن شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و با حضور نمایندگان کشورهای خاورمیانه برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران