در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نصب ۳۰ دستگاه کنترل توزین در حال حرکت در جاده های کشور


  فراخوانی برای نصب ۶۵ دستگاه WIN اعلام شده است تا تردد بارهای محوری غیرمجاز کنترل شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : در شبکه راه‌های کشور بیش از هزار و ۹۲۰ دستگاه تردد شمار ، ۶۸۰ دوربین نظارت تصویری ، ۸۸۰ دوربین ثبت سرعت و حدود ۳۰ دستگاه WIN (کنترل توزین در حال حرکت) و ۵۰ سامانه بلوتوثی زمان سفر نصب شده است.

  داود کشاورزیان در دومین همایش بین المللی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند اظهار کرد : استفاده از سیستم ITS در ایران برای ثبت سرعت لحظه‌ای و سرعت متوسط راننده، بیش از ۱۰ سال سابقه دارد و در این مورد سرمایه‌گذاری بسیاری توسط سازمان راهداری در حوزه برون شهری و شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران در حوزه درون شهری شده است . طی این مدت در شبکه راه‌های کشور بیش از هزار و ۹۲۰ دستگاه تردد شمار ، ۶۸۰ دوربین نظارت تصویری، ۸۸۰ دوربین ثبت سرعت و حدود ۳۰ دستگاه WIN (کنترل توزین درحال حرکت) و ۵۰ سامانه بلوتوثی زمان سفر نصب شده است.

  مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به سیاست‌های دولت و تاکید وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : تلاش شده این اطلاعات در قالب سامانه ۱۴۱ به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار گیرد که قابلیت نصب روی تلفن همراه و استفاده از سایت اینترنتی و تلفن ثابت را دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست‌های دولت جدید بر مبنای سرمایه‌گذاری‌های متمرکز است گفت: لازم است این اقدام با هدف ایجاد جریان ITS به صورت جریان علمی و قوی شکل گیرد در حالی که طی ۱۰ سال گذشته این سرمایه‌گذاری به شکل پراکنده صورت گرفته است.

  کشاورزیان در ادامه با اشاره به نصب دوربین‌های ثبت تخلف سرعت گفت : فراخوانی برای نصب ۶۵ دستگاه WIN اعلام شده است تا تردد بارهای محوری غیرمجاز کنترل شود . به گفته وی بخشی از خرابی‌های رویه راه‌ها و ابنیه جاده‌ها ناشی از حمل و نقل بارهای غیرمجاز است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به سامانه سپهتن با همکاری پلیس اشاره کرد و گفت در فاز اول قرار است تمام ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای به این سیستم تجهیز شود تا تمام رفتار راننده در اختیار پلیس قرار گیرد. از این رو این امکان برای رانندگان قانون‌مند فراهم می‌شود که دیگر کنار پاسگاه‌ها توقف نکنند . این همایش به صورت دوسالانه به عنوان پشتوانه علمی کشور برگزار می‌شود و انتظار می‌رود اساتید و متخصصان دستاوردهای خود را در این همایش ارائه کنند تا پشتوانه سرمایه‌گذاری در سیستم‌های هوشمند شود .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران