در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رسیدن طول راه های هوایی ایران به بیش از ۲۱ هزار کیلومتر


  در دوران پسا برجام فضای خرید تجهیزات ناوبری هوایی ، راداری و کمک ناوبری برای شرکت فرودگاه های کشور فراهم شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به طول راه های هوایی ایران ، گفت : هم اکنون طول راه های هوایی ایران به بیش از ۲۱ هزارکیلومتر رسیده است و ۶۰ درصد پروازهای عبوری از آسمان کشور از حاشیه خلیج فارس به طرف ترکیه و اروپا انجام می شود .

  سعید اکبری افزود : اکنون در این مسیر سه راه هوایی تعریف شده است و درصددیم با همکاری شورای امنیت ملی این مسیر هوایی را به چهار راه افزایش دهیم که در این صورت دو راه به صورت رفت و برگشت به سمت اروپا و دو راه به صورت رفت و برگشت به سمت جنوب خواهیم داشت . مسیر دیگری نیز جنوب خلیج فارس را به شمال کشور متصل می کند تا از طریق کشورهای آسیای میانه به طرف قطب شمال و از آنجا به قاره آمریکا ادامه می یابد .

  معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه با اشاره به دستاوردهای مهم برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) در حوزه فرودگاهی کشور ، گفت : در دوران پسا برجام فضای خرید تجهیزات ناوبری هوایی ، راداری و کمک ناوبری برای شرکت فرودگاه های کشور فراهم شد.

  اکبری با بیان این که شرکت فرودگاه ها درصدد است هرگونه خرید تجهیزات مورد نیاز ناوبری و فرودگاهی مورد نیاز خود را از شرکت های خارجی با انتقال تکنولوژی انجام دهد ، گفت : پیش از لغو تحریم ها ما انتخاب زیادی نداشتیم، اما با اجرایی شدن برجام دست ما برای انتخاب شرکت های خارجی باز شده و هدف ما از خریدهای تجهیزات فرودگاهی انتقال دانش و تولید آن در داخل کشور با مشارکت شرکت های دانش بنیان است . شرکت های ایرانی و فرودگاه ها تحت تاثیر تحریم های ظالمانه به مدت طولانی با مشکلات تهیه تجهیزات و قطعات مورد نیاز مواجه بودند و نتوانستند به صورت مطلوب نیازهای تجهیزاتی خود را در سال های گذشته تهیه کنند.

  اکبری تاکید کرد ، برای افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر برای شرکت های هوایی هستیم تا پروازهای آنها همچنان از آسمان ایران تداوم داشته باشد . ما برای ارتقای امنیت در راه های هوایی به دنبال کاربردی کردن هدایت ماهواره ای پروازهای هوایی هستیم و با برنامه ریزی های مناسب درصددیم تمام نشست و برخاست پروازهای هوایی در فرودگاه های ایران بر اساس کنترل های ماهواره ای انجام شود .

  اکبری با بیان اینکه تمام تجهیزات ناوبری هوایی در فرودگاه ها و و هواپیماها باید همگون رشد کنند ، گفت : ما می توانستیم زمانی را برای ماهواره ای کردن هدایت هواپیماها در آسمان ایران تعیین و اعلام کنیم، اما با توجه به ناوگان موجود در شرکت های هوایی نمی توان آن را یکباره اجرا کرد ، زیرا مشکلاتی به وجود می آورد . با توجه به لغو تحریم های ظالمانه، شرکت های ایرانی خرید هواپیماهای جدید را در دستور کار خود قرار داده اند. براساس برنامه ریزی انجام شده، شرکت فرودگاه ها درصدد است تا ۵ سال آینده هدایت تمام هواپیماها در آسمان ایران به صورت ماهواره ای انجام شود.

  اکبری با بیان اینکه بروز رسانی کنترل پروازهای هوایی در مسیرهای هوایی فرودگاه های امام ، مهرآباد ، مشهد و اصفهان برای ما اهمیت زیادی دارد ، یادآورشد : در این صورت هدایت تمام پروازهای هوایی از آسمان ایران به سهولت انجام خواهد شد . بالاترین تکنولوژی های هوایی در هدایت پروازها به صورت ماهواره ای است و ما نیز نباید از این برنامه عقب بمانیم .
  مطالب مرتبط

  بازخوانی روند کار هواپیمای فلایت چک و تشریح ویژگی های منحصر به فرد آن

  بازخوانی روند کار هواپیمای فلایت چک و تشریح ویژگی های منحصر به فرد آن

  خلبانی کاری پرخطر با ریسک بالاست و در هواپیمای فلایت چک درجه ریسک و خطر پذیری بسیار بالاتر است و دشوارترین خلبانی غیرنظامی را شامل می شود. مسیرهای پروازی هواپیمای فلایت چک را خلبان دیگری نمی رود زیرا باید در پایین ترین ارتفاع ها مشخصات سیستم ها را دریافت کند.

  |

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  در حال حاضر در فرودگاه بین المللی آیت‌الله آیت‌اللهی لارستان به صورت هفتگی ۳ پرواز در مسیر تهران – لار – تهران ۵ پرواز در مسیر شارجه – لار – شارجه ، ۳ پرواز در مسیر دبی – لار – دبی ،۲ پرواز در مسیر کویت – لار – کویت و یک پرواز در مسیر قطر – لار – قطر و یک پرواز در مسیر اهواز ...

  |

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  حج تمتع امسال با پروازهای تابستانی مصادف است . بنابراین لازم است که فرودگاه‌ها ، شرکت‌های هواپیمایی و هم سایر سرویس دهندگان مانند پلیس فرودگاه‌ها ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، واحد سوختگیری ، هندلینگ و ... خود را به صورت مضاعف آماده کرده تا بتوانند به زائرین بیت الله حرام خدمت ...

  |

  دو برابر شدن ظرفیت فعلی ترمینال فرودگاه شاهرود تا پایان امسال

  دو برابر شدن ظرفیت فعلی ترمینال فرودگاه شاهرود تا پایان امسال

  اولین مانور طرح اضطراری فرودگاه شاهرود شهریور امسال برگزار خواهد شد . در راستای ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مسافران ، اخیرا اتاقهای مادر و کودک ، تشریفات و همچنین میز خدمت را راه اندازی کرده ایم .

  |

  نظرات کاربران