در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح بخشی از کریدور شماره ۱۰ کشور در دهه فجر


  میانگین نسبت بزرگراه به کل راه در کشور ۲۲ کیلومتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است که این میانگین در استان کردستان نصف این میزان یعنی ۱۱ کیلومتر است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان از افتتاح ۱۵ کیلومتر از باند دوم بزرگراه سنندج - دیواندره به عنوان بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور(شماره ۱۰) خبر داد .

  شهرام ملکی ، مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان عنوان کرد: دهه فجر شاهد افتتاح ۱۵ کیلومتر از کل محور ۹۰ کیلومتری باند دوم آزادراهی سنندج-دیواندره خواهیم بود که به کیلومتر ۴۰ تا ۵۵ این بزرگراه اختصاص دارد . اعتبار هزینه شده برای آن بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان بوده و این محور بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور (شماره ۱۰)است . همچنین از افتتاح ۵۰ کیلومتر راه روستایی در کردستان با صرف ۲۰ میلیارد تومان اعتبار خبر داد .

  مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه دردولت تدبیر و امید ۹۰۰ کیلومتر انواع راه با صرف ۷۰۰ میلیاد تومان دراین استان ساخته شده است، گفت: ۳۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری و ۶۰۰ کیلومتر نیز راه روستایی بوده است.

  کمبود محسوس بزرگراه در کردستان

  وی همچنین با بیان اینکه استان کردستان از نظر طول بزرگراه رتبه ۲۵ کشور را دارد ، عنوان کرد : میانگین نسبت بزرگراه به کل راه در کشور ۲۲ کیلومتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است که این میانگین در استان کردستان نصف این میزان یعنی ۱۱ کیلومتر است .

  ملکی طول بزرگراه‌های کردستان را ۲۴۵ کیلومتر اعلام کرد و افزود : برای تامین نیاز اهالی استان باید ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید دراستان ساخته شود . برای تامین بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی مورد نیاز استان به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم .

  وی همچنین با بیان اینکه استان کردستان از لحاظ برخورداری از راه آسفالت روستایی رتبه آخر کشوری را دارد ، عنوان کرد : برای رسیدن به میانگین کشوری باید ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی جدید با صرف ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان ساخته شود .
  مطالب مرتبط

  ۳۰۰۰ کیلومتر از کریدورهای کشور در دست احداث

  ۳۰۰۰ کیلومتر از کریدورهای کشور در دست احداث

  کریدور شماره یک از بندر گواتر آغاز و به موازات سواحل خلیج فارس به طول یک هزار و ۹۲۰کیلومتر به خرمشهر متصل می‌شود و ۸۴۹ کیلومتر آن تا سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسیده است و ۷۷ کیلومتر دیگر آن نیز در سال۱۳۹۶ توسط ریاست محترم جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

  |

  آخوندی ، وزیری که سه بار از مجلس رای اعتماد گرفت

  آخوندی ، وزیری که سه بار از مجلس رای اعتماد گرفت

  عملکرد وزارت راه وشهرسازی در بخش هوایی محدود به نوسازی ناوگان نمی شود و آخوندی دستور به اجرای طرح کفایت سرمایه ایرلاین ها داد و طبق این دستور توان مالی و دارایی ایرلاین ها تا سقف ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت .

  |

  نظرات کاربران