در حال بارگذاری ...
 • برخورداری کم راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد از آسفالت


  ۲۷۰۰ کیلومتر از ۶۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که این میزان شاخص پایینی است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص برخورداری از راه روستایی آسفالته در این استان پایین است.

  محمدعلی علیمردانی با بیان اینکه ۴۸۵ کیلومتر راه روستایی در مناطق مختلف این استان در حال ساخت است ، افزود : ۸۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری در مناطق مختلف استان احداث و به بهره برداری رسید . متوسط اعتبار احداث هر کیلومتر راه روستایی بین یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تا دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد : با توجه به کوهستانی و پراکندگی روستاها ، هزینه راهسازی در این استان بسیار بالا است . در بیشتر نقاط استان هزینه اجرا و آسفالت راه روستایی از میانگین کشوری بیشتر است . ۲۷۰۰ کیلومتر از ۶۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که این میزان شاخص پایینی است .

  وی اضافه کرد : ۶۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی در این استان وجود دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه ، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی و ۱۲۳۸ کیلومتر راه فرعی است .
  مطالب مرتبط

  اجرای پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی در محدوده شهرستان بیله سوار

  اجرای پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی در محدوده شهرستان بیله سوار

  هم اکنون خاکبرداری قطعه بلامعارض از سه راه خروسلو به طرف روستای جهانخانملو توسط پیمانکار در حال اجراست و از دستگاه های اجرایی که تاسیسات معارض واقع در سایر قطعات مسیر پروژه دارند می خواهیم تا جهت تسریع درعملیات اجرایی پروژه با همکاری نسبت به رفع آن اقدام کنند.

  |

  نظرات کاربران