در حال بارگذاری ...
 • برخورداری کم راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد از آسفالت


  ۲۷۰۰ کیلومتر از ۶۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که این میزان شاخص پایینی است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص برخورداری از راه روستایی آسفالته در این استان پایین است.

  محمدعلی علیمردانی با بیان اینکه ۴۸۵ کیلومتر راه روستایی در مناطق مختلف این استان در حال ساخت است ، افزود : ۸۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری در مناطق مختلف استان احداث و به بهره برداری رسید . متوسط اعتبار احداث هر کیلومتر راه روستایی بین یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تا دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد : با توجه به کوهستانی و پراکندگی روستاها ، هزینه راهسازی در این استان بسیار بالا است . در بیشتر نقاط استان هزینه اجرا و آسفالت راه روستایی از میانگین کشوری بیشتر است . ۲۷۰۰ کیلومتر از ۶۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که این میزان شاخص پایینی است .

  وی اضافه کرد : ۶۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی در این استان وجود دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه ، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی و ۱۲۳۸ کیلومتر راه فرعی است .
  مطالب مرتبط

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  فرهنگ همیاری باید در مردم نهادینه شود به طوری که اگر مردم عزیز با ماشین آلات و تجهیزات خود در انجام عملیات راهداری و راهسازی به راهداران کمک نمایند ، قطعاً انجام پروژه ها با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت .

  |

  استفاده از تجربیات گذشته اصل اساسی در اجرا و نظارت بر پروژه‌های راهسازی

  استفاده از تجربیات گذشته اصل اساسی در اجرا و نظارت بر پروژه‌های راهسازی

  مستند سازی تجربیات خوب و بد در یک پروژه و ثبت دانش منجر به ارایه راه حل درست در تجربیات بعدی خواهد بود . توجه به مقوله کیفیت عمر پروژه را افزایش می‌دهد که کاهش هزینه‌های نگهداری و حفظ سرمایه‌های ملی کشور را به دنبال دارد .

  |

  نظرات کاربران