در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نوسازی ناوگان هوایی کشور با ورود ۲۰۰ فروند هواپیما


  ایرباس و بویینگ و ای‌تی‌آر با حسن نیت پای امضای قرارداد نشسته‌اند و دلیلی ندارد که این قرارداد امضا شود اما اجرایی نشود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این نکته که امضاء قراداد با ایرباس ، بویینگ و ای‌تی‌آر تحولی بزرگ و سرآغاز نوسازی ناوگان هوایی کشور است ، گفت : این آغاز راه است و پایان راه بازسای شرکت هما عرضه آن در بازار بورس ، افزایش سرمایه هما و همچنین ارتقای مدیریتی هما خواهد بود .

  عباس آخوندی در نشست مطبوعاتی که پس از مراسم ورود نخستین ایرباس به ایران برگزار شد گفت : ما در سرآغاز نوسازی ناوگان هوایی هستیم و بر اساس قرادادی که با ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر داریم در نهایت تحولی بزرگ با ورود ۲۰۰ فروند هواپیما به کشور انجام می‌شود.

  آخوندی همچنین خبر داد که تا دو هفته دیگر قرارداد با ای‌تی‌آر برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوچک نهایی می‌شود و گفت : تا پایان سال شاهد فرود ۲ فروند هواپیمای ایرباس دیگر هستیم و این در حالی است که تا پایان سال ۲۰۱۷ هفت فروند هواپیمای دیگر از ایرباس تحویل می‌گیریم . همواره این نوع اقدامات و قراردادهای بزرگ به مراقبت‌های جدی نیاز دارد و همان طور که رهبری فرمودند ما به قرآن و قانون پایبند بوده و پای امضای خود در تمامی قراردادها می‌مانیم؛ البته تا زمانی که طرف مقابل به آن قرارداد احترام بگذارد.

  آخوندی گفت: ایرباس و بویینگ و ای‌تی‌آر با حسن نیت پای امضای قرارداد نشسته‌اند و دلیلی ندارد که این قرارداد امضا شود اما اجرایی نشود . وی ادامه داد البته حق می‌دهیم به آنهایی که به این قرارداد خوش‌بین نبوده‌اند چرا که تاریخی طولانی از تلخی روابط بین ما و جهان وجود داشته است و خیلی از رسانه‌های داخلی و خارجی گمانه زنی‌هایی منفی بر اساس همین تاریخچه داشتند. ما به توان و موقعیت ایران امید داریم و مطمئن هستیم که تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم.

  وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که این آغاز راه است و پایان راه بازسای شرکت هما عرضه آن در بازار بورس، افزایش سرمایه هما و همچنین ارتقای مدیریتی هما خواهد بود.

  آخوندی همچنین توضیح داد که برای ارتقای کیفیت سایر ایرلاین‌ها بحث افزایش کفایت سرمایه را مطرح کردیم و تصمیم گرفتیم که سرمایه هر ایرلاینی به ۱۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کند . او همچنین متذکر شد که تعمیر، نگهداری، اوورهال و تامین قطعات از دیگر اقدامات ایران است که در مسیر نوسازی ناوگان ادامه پیدا خواهد کرد . 
  مطالب مرتبط

  موافقت ATR برای تحویل هواپیما به ایران

  موافقت ATR برای تحویل هواپیما به ایران

  با توجه به اینکه اکثر هواپیماهای جهان از قطعات آمریکایی استفاده می‌کنند ، اگر بخواهیم از سایر کشورها مانند روسیه ، ژاپن ، برزیل یا کانادا هواپیما بخریم ، به مجوز اوفک نیاز خواهیم داشت و قطعا وزارت خزانه‌داری آمریکا این مجوزها را صادر نمی‌کند .

  |

  افزایش ۱۲ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

  افزایش ۱۲ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

  در حال حاضر ایران‌ یکی از گذرگاه‌های اصلی پروازی برای پروازهای شرق به غرب و شمال به جنوب ‌است و باید از این ظرفیت در راستای کاهش اتکا به درآمدهای نفتی به بهترین وجه استفاده کرد .

  |

  نظرات کاربران