در حال بارگذاری ...
 • اجرای پروژه احداث ۷.۵ کیلومتر تونل در راه های ارتباطی ایلام


  با احداث این تونل و در آینده پروژه‌های مرتبط دیگر ارتباط استان‌های کرمانشاه به خوزستان و استان‌های مرکزی و لرستان به عتبات عالیات از طریق استان ایلام کوتاه و آسان‌تر خواهد شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت : ساخت ۷.۵ کیلومتر تونل در راه های ارتباطی استان ایلام در دست اجراست .

  سید کمال الدین میر جعفریان اظهار داشت: هم اکنون پروژه های مهمی در بخش راهسازی استان ایلام در حال اجرایی شدن است که یکی از مهمترین آن ساخت ۷.۵ کیلومتر تونل در دو پروژه راهسازی استان است . هم اکنون در استان ایلام در حال حاضر ۴.۵ کیلومتر تونل موجود است و ۷.۵ کیلومتر تونل در قالب دو پروژه عظیم تونل قلاجه و تونل کبیرکوه در دست اجراست که در صورت بهره برداری تحولی عظیم در راه های استان به وجود می آید .

  میرجعفریان افزود: تونل کبیرکوه باعث حذف گردنه صعب‌العبور بین شهرستان‌های دره شهر و آبدانان می شود و علاوه بر آن این تونل یکی از پروژه‌های کریدور شمال به جنوب استان می شود . حفاری تونل کبیرکوه با طول چهار هزار و ۷۰۰ متر که بزرگ‌ترین تونل در دست احداث کشور محسوب می‌شود در دست اجراست و تاکنون از سمت آبدانان دو هزار و ۵۰۰ متر حفاری صورت گرفته است . از سمت دره شهر نیز برای دست رسی به تونل اصلی ۷ کیلومتر راه دسترسی و حفاری سه تونل فرعی در حال انجام است که یک تونل ۱۰۰ متری و ۳۶۰ متر تونل دیگر حفاری شده است. کار حفاری تونل قلاجه به پایان رسیده و هم‌اکنون عملیات لاینینگ (طاق بتنی) آن در حال اجرا است .

  میرجعفریان اظهار داشت: با احداث این تونل و در آینده پروژه‌های مرتبط دیگر ارتباط استان‌های کرمانشاه به خوزستان و استان‌های مرکزی و لرستان به عتبات عالیات از طریق استان ایلام کوتاه و آسان‌تر خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بهره‌برداری از آزادراه همت - کرج تا پایان امسال در صورت تامین اعتبارات

  بهره‌برداری از آزادراه همت - کرج تا پایان امسال در صورت تامین اعتبارات

  عملیات زیر سازی حد فاصل اتوبان قم تا اتوبان ساوه در دست انجام است و آسفالت منطقه دو حد فاصل آزادراه ساوه تا جاده اشتهارد به طول ۱۶ کیلومتر اجرا شده است . ۱۰ کیلومتر از عملیات روسازی در منطقه ۱ از آبیک تا جاده اشتهارد انجام شده و نکته اصلی آن اتصال به آزادراه کرج است .

  |

  نظرات کاربران