در حال بارگذاری ...

جلب رضایت مسافرین و ارتقای خدمات با طرح شبکه سیر


اجرای این آیین نامه فراتر از یک تکلیف اداری در سازمان است و ابعاد و اثرات گسترده‌ای در سطح ملی دارد که ناشی از سیاست‌ها و اولویت‌های تعیین شده در زمینه‌ ارتقای ایمنی و حفظ حقوق شهروندان و مسافران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای هدف از اجرای طرح شبکه سیر را جلب رضایت مسافرین و ارتقای خدمات عنوان کرد .

حمیدرضا شهرکی ثانوی ، مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهدای و حمل و نقل جاده‌ای در همایش تبیین ضوابط حمل و نقل مسافر و هماهنگی اجرای طرح شبکه سیر گفت : براساس ضوابط جدید تاسیس و بهره برداری شرکت‌های مسافربری ، متقاضیان سرمایه گذاری و فعالیت در بخش حمل ونقل مسافر می‌توانند تحت ضوابط تعیین شده یک شرکت بزرگ با چند شعبه و نمایندگی در سراسر کشور تاسیس کنند و یا از طریق انعقاد قرارداد با شرکت‌های فعال به عنوان نماینده یا شعبه‌ای از این شرکت‌ها فعالیت کند .

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار کرد: اجرای این آیین نامه فراتر از یک تکلیف اداری در سازمان است و ابعاد و اثرات گسترده‌ای در سطح ملی دارد که ناشی از سیاست‌ها و اولویت‌های تعیین شده در زمینه‌ ارتقای ایمنی و حفظ حقوق شهروندان و مسافران است .

وی با اشاره به اینکه در ضوابط جدید تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های مسافربری ، فضای جدید برای ورود سرمایه‌گذاران و جلب رضایت مسافران فراهم شده است، تصریح کرد : ما همواره به دنبال برنامه‌هایی هستیم که از توان بخش غیردولتی در ارتقای سطح خدمات بیشتر بهره گرفته و فضای مناسب کسب و کار ایجاد شود و براین اساس ساماندهی حمل توشه غیرهمراه مسافر ، بغل نویسی وسایل نقلیه عمومی مسافربری ، شناسایی خط سیر یا کریدورهای حمل‌ونقل عمومی ، بررسی توزیع سفر و تحلیل ترافیکی محورها از جمله سایر اقدامات حوزه حمل‌ ونقل مسافربری است که در راستای جلب رضایت مردم و مسافران عزیز در این طرح پیش بینی شده است .

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان نیز در این همایش بیان کرد : تنوع در فعالیت حوزه عملکردی برای سرمایه گذاران واقعی و همچنین رفع آسیب‌ها و افزایش در آمدهای غیر بلیطی با اجرایی شدن طرح شبکه سیر محقق خواهد شد و ما با توجه به اهمیت قرار گرفتن استان زنجان در کریدور شمال غرب کشور ، تمام امکانات  خود را در انجام قانون‌مند این طرح به کار خواهیم گرفت .
مطالب مرتبط

ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

|

ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافر ظرف ۲ ماه آینده

ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافر ظرف ۲ ماه آینده

عدم تعادل در عرضه و تقاضا ؛ معیارهای اقتصادی مؤثر همچون ارزانی و تمایل مردم به استفاده از خودروهای شخصی در سفر نسبت به دیگر شیوه‌های مختلف رایج حمل و نقل از جمله دلایل کاهش استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در این سالها می‌باشد .

|

نظرات کاربران