در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جابجایی یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در محورهای خراسان شمالی


  به زودی شش دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای بجنورد - مشهد و بجنورد - جنگل گلستان نصب می‌شود که امیدواریم کاهش تصادفات و افزایش ایمنی مسافران را درپی داشته باشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان شمالی از جابه جایی ۲.۵ میلیون تن بار و یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در محورهای مواصلاتی این استان طی ۹ ماه نخست امسال خبر داد .

  علی اصغر بدیعی مقدم ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان شمالی عنوان کرد : حجم جابه‌جایی بار و مسافر در محورهای مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر محسوسی نداشته و به میزان یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر و ۲.۵ میلیون تن کالا بوده است.

  بدیعی مقدم با اشاره به اینکه ۴۲۱۲ راننده دربخش حمل و نقل کالا و ۷۷۶ راننده در بخش حمل و نقل مسافری استان فعالیت می‌کنند ، گفت : خوشبختانه ناوگان حمل و نقل استان جوان‌تر از متوسط کشور است ، درعین حال تلاش داریم با تامین اعتبار به نوسازی و خرید دستگاه‌های جدید اقدام کنیم. متوسط عمر کامیون در این استان ۱۲/۱ سال است که از رقم کشوری که ۱۶/۱ سال گزارش شده، کمتر است. وانت‌بارهای ما نیز به طور متوسط ۵/۷ سال عمر دارند که این رقم نیز در کشور ۶/۸ سال ثبت شده است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی همچنین از فعالیت پنچ پایانه مسافربری و ۳۱ شرکت فعال در جابه‌جایی مسافر در استان خبر داد و عنوان کرد: ۱۷۰ دستگاه اتوبوس، ۲۷۲ دستگاه مینی‌بوس و ۲۳۸ دستگاه سواری کرایه‌ای در استان مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

  وی با اشاره به کاهش ۱۱ درصدی تلفات جاده‌ای این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود : به زودی شش دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای بجنورد-مشهد و بجنورد-جنگل گلستان نصب می‌شود که امیدواریم کاهش تصادفات و افزایش ایمنی مسافران را درپی داشته باشد.

  بهره‌برداری از سه مجتمع خدماتی رفاهی درآینده نزدیک

  وی همچنین تعداد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی فعال دراستان را هفت باب اعلام کرد و گفت: سه مجتمع خدماتی رفاهی جدید درحال ساخت داریم و درحال کسب مجوز احداث یک مجتمع دیگر نیز هستیم .

  بدیعی مقدم همچنین با بیان اینکه ۲۲ اکیپ عملیات زمستانی در ۲۱ گردنه برف‌گیر استان مستقر شده اند، افزود: تمام محورهای مواصلاتی استان باز هستند و عملیات راهداری توسط ۲۸۵ راهدار با ۱۸۷ دستگاه انجام می‌شود. ضمن اینکه اخیرا ۹ دستگاه گریدر جدید به مجموعه ماشین‌آلات راهداری افزوده شده است.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران