در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جزئیات ساخت قطعه یک محور اصلی چابهار - گواتر


  تا پایان امسال ظرفیت حمل بار اسکله بندر شهید بهشتی به ۸.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد که در افزایش واردات و صادرات کالا موثر خواهد بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت : تاکنون ساخت قطعه یک جاده ساحلی چابهار - گواتر به طول ۱۵ کیلومتر به پیشرفت ۱۰ درصدی رسیده و اعتبار ساخت این پروژه از محل بودجه اختصاصی در سفر مقام معظم رهبری تامین می‌شود .

  ایوب کرد انجرکی ، مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر عنوان کرد : از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ساخت محور اصلی چابهار - گواتر(جاده ساحلی) به طول ۱۰۰ کیلومتر در حال انجام است . محور چابهار - گواتر راه اصلی ساحلی است که اعتبار اختصاص یافته برای قطعه اول این پروژه ۳۰ میلیارد تومان است.

  وی با بیان اینکه در هیئت دولت ساخت دو بازارچه رسمی ریندان و پیشین برای سهولت در جابجایی بار به تصویب رسیده ، افزود : تا پایان امسال ظرفیت حمل بار اسکله بندر شهید بهشتی به ۸.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد که در افزایش واردات و صادرات کالا موثر خواهد بود . ازمحل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری اخیرا مبلغ ۲۴ میلیارد تومان نیز به ساخت محور کنارک - جاسک اختصاص یافته که تا سه سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید .

  وی افزود: از اهداف استراتژیک این محور می‌توان به ایجاد ارتباط بین دو بندر استراتژیک چابهار و بندرعباس و کمک به ترانزیت کالاهای وارداتی و صادراتی، توسعه مناطق کشاورزی و بنادر صیادی حوزه سواحل مکران، ایجاد ارتباط پایدار و دسترسی به تمام سواحل مکران و همچنین رفع مشکل عبور و مرور در زمان سیلاب ، ایجاد امنیت پایدار و امکان پشتیبانی مناسب از نیروهای نظامی و امنیتی درجنوب و جنوب شرق کشور اشاره کرد. این محور ۳۰۰ کیلومتری واقع در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان است.

  مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت : درچشم‌انداز پنج ساله توسعه بندر شهید بهشتی قرار است ظرفیت حمل بار این بندر به ۸۰ میلیون تن طی پنج فاز برسد که فاز اول در ارتقای ظرفیت از ۲.۵ به ۸.۵ میلیون تن تا پایان امسال عملیاتی می‌شود . مقام معظم رهبری توجه و تاکید خاصی بر توسعه سواحل مکران دارند و پروژه‌های متعددی در این منطقه در دست اجراست.
  مطالب مرتبط

  ایران به دنبال ارتباطی پایدار و همه‌جانبه با هندوستان و افغانستان

  ایران به دنبال ارتباطی پایدار و همه‌جانبه با هندوستان و افغانستان

  افغانستان در سال ۱۳۹۶ بیشترین ارزش صادرات را در مرتبه اول به کشور هندوستان به ارزش تقریبی ۱۳۱ میلیون دلار داشته است ، کشور ایران نیز در این مراودات تجاری مقام سوم را کسب نموده که ارزش کالای صادراتی به آن بیش از ۱۲ میلیون دلار در سال ۱۳۹۶ بوده است .

  |

  تاثیر مثبت بر جایگاه ایران و هند در منطقه با افتتاح بندر چابهار

  تاثیر مثبت بر جایگاه ایران و هند در منطقه با افتتاح بندر چابهار

  این بندر پس از بهره برداری ، قابلیت هرگونه عملیات بندری در حوزه‌های ترمینال کانتینری را برخوردار خواهد بود و علاوه بر ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری هشت ونیم میلیون تن با آماده شدن پسکرانه آن تا ۱۵ میلیون تن ظرفیت ایجاد خواهد شد .

  |

  برگزاری مانور امداد جاده‌ای در ایرانشهر

  برگزاری مانور امداد جاده‌ای در ایرانشهر

  این مانور با مشارکت دستگاه‌های امدادرسان شهرستان ایرانشهر از جمله آتش‌نشانی جمعیت هلال‌احمر مرکز امداد و فوریت‌های پزشکی فرماندهی نیروی انتظامی فرماندهی پلیس‌راه جنوب استان برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران