در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • خروج صنعت کشتیرانی از رکود در سال ۲۰۱۷


  در سال ۲۰۱۷ و در صورت عدم افزایش هزینه های عملیاتی بیم آن می رود که ایمنی و کیفیت در ناوبری تا حدودی در صنعت کشتیرانی به خطر بیفتد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، موسسه تحقیقاتی استیفن مور انگلیس در آخرین گزارش خود از بکارگیری تجربیات گذشته و فن آوریهای نوین در صنعت کشتیرانی یاد کرد که این صنعت را از روند نزولی در سال ۲۰۱۷ می رهاند.

  گزارش با اشاره به فروش شاخص بالتیک به سنگاپور ، اظهار نظر در خصوص صنعت کشتیرانی را با توجه به متغیر بودن آن امری سخت عنوان کرد اما در عین حال  رخداد بعضی امور در این صنعت را امری محتمل دانست .

  در همین راستا گزارش مربوطه از افزایش بهای نفت به واسطه کاهش تولید نفت در کشورهای عضو اوپک سخن به میان آورده است . این گزارش در ادامه پیش بینی کرد ، تقاضا برای  اوراق کشتی ها در سال ۲۰۱۷ آهنگ سریع تری به خود خواهد گرفت .

  در سال ۲۰۱۷ همچینین هزینه های ناشی از مقررات جدید و به ویژه استفاده از سوخت با سولفور پایین برای صاحبان حرف در صنعت حمل و نقل مشخص خواهد شد . همچنین سال ۲۰۱۷ را سالی برای مشخص شدن تبعات اصلی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا دانست . 

  گزارش موسسه مور کرایه های حمل را همچنان غیر قابل ثبات و ناخوشایند اعلام کرد و ادغام کشتیرانی ها را از جمله موضوعات روز در سال ۲۰۱۷ پیش بینی می کند.   

  محققان موسسه استیفن مور همچنین اظهار داشتند : در سال ۲۰۱۷ و در صورت عدم افزایش هزینه های عملیاتی بیم آن می رود که ایمنی و کیفیت در ناوبری تا حدودی در صنعت کشتیرانی به خطر بیفتد .

  به هرحال کارشناسان این موسسه معتقدند صنعت کشتیرانی با بهره گیری از تجربه گذشته و فن آوری های جدید از کساد کنونی خارج می شود . این گزارش کاهش چشمگیر بهای نفت و افزایش قابل توجه نرخ های بیمه را در سال ۲۰۱۷ امری بعید دانست. 
  مطالب مرتبط

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  مارپل کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها است که در سال ۱۹۷۳ ابتدا تدوین و سپس طبق توافقنامهٔ ۱۹۷۸ اصلاح گردید . کلمهٔ "مارپل" خلاصه شده (Marine Pollution) یا آلودگی دریایی است .

  |

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  چین به عنوان یک عامل محرک رشد تقاضای کشتیرانی فله خشک ، جهش عظیمی را در افزایش سطوح واردات نفت خام در سال ۲۰۱۷ میلادی به نمایش گذاشته است . این کشور قصد دارد جایگاه بزرگترین صادر کننده کالاهای کانتینری جهان را برای خود نگاه دارد .

  |

  نظرات کاربران