در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تمهیدات جدید در پایانه مسافری شهید حقانی در آستانه نوروز ۹۶


  در شرایط عادی و معمولی روزی ۶ تا ۸ هزار نفر مسافر در بندر شهیدحقانی به مقاصد قشم و هرمز جابجا می‌شود که با احتساب خدمات ورودی به رقم ۱۶ هزار نفر می رسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن تشریح آخرین وضعیت بنادر سه‌گانه مکران از تمهیدات جدید برای رفاه حال مسافران در پایانه مسافری شهیدحقانی در آستانه نوروز ۹۶ خبرداد . 

  محمد محسنی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر درجمع خبرنگاران ، گفت : سازمان بنادر به عنوان سازمان پیشرو اولین سازمانی است که درحوزه توسعه و ایجاد زیر ساخت های لازم در سواحل مکران اقدام کرده است و از ابتدا تاکنون بالغ بر ۳هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال درحوزه بندرگاهی و ایجاد زیر ساخت‌ها در سه بندر بزرگ بازرگانی سیریک، جاسک و تیاپ سرمایه گذاری کرده است .

  وی درخصوص آخرین وضعیت بنادر سه گانه مکران ، گفت : کار لایروبی و ایجاد عمق لازم برای تردد شناورهای بازرگانی و تجاری در بندر سیریک به پایان رسیده است. در بندر جاسک بالغ بر ۹۵ درصد کارلایروبی تمام شده است هم چنین لایروبی در بندر تیاپ با پیشرفت ۳۰ درصدی همراه بوده است و خوشبختانه علاوه بربحث تجاری و بازرگانی بنادر شرق هرمزگان رویکرد گردشگری دریایی و فعال‌سازی دو خور طبیعی بزرگ در تیاپ را نیز داشته‌ایم .

  ارتقای بندرگاه تیاپ از بندر ملوانی به بندر بازرگانی

  وی ادامه داد: سال گذشته با فراهم آوردن امکانات و زمینه های گردشگری در این دو خور نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر بازدیدکننده و گردشگر دریایی داشتیم و ارتقای بندرگاه تیاپ از بندرملوانی به بندربازرگانی و تجاری سرعت زیادی به خودگرفته است .

  وی با بیان اینکه درحال حاضر کار ساخت اسکله جدید ۲۰۰ متری بندر سیریک توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر درحال برررسی است، گفت: بندرجاسک شرقی ترین بندرگاه تجاری استان هرمزگان است که در حوزه دریایی آزاد قرار گرفته است و با لایروبی انجام شده هم اکنون شاهد تردد شناورهای خارجی و ایرانی در آن هستیم. بندر جاسک در سواحل دریایی عمان واقع است که آنجا تنها محل زیست‌گاه فانوس ماهی و یال اسبی است که در گروه ماهی‌های صادراتی قرار دارد و جاسک تنها بندری است که کار خدمات دهی به شناورهای تجاری و صنعتی این مکان را می‌دهد .

  وی با بیان اینکه سازمان بنادر درحال حاضر پاسخگوی نیازهای تجارت و حوزه اقتصاد این مناطق هست و این سه بندر خوشبختانه در حوزه طرح توسعه مکران قرار گرفته است ، گفت: بالای ۶۰ درصد سواحل مکران در استان هرمزگان واقع است و به همین دلیل می طلبد که نگاه به توسعه و افزایش خدمات بندری و دریایی در این مناطق چدی گرفته شود.

   

   

  جابجایی روزانه ۸ هزار مسافر دریایی از بندر شهید حقانی

  محسنی در خصوص خدمات سفرهای دریایی نیز گفت : بالغ بر ۹۵ درصد خدمات سفرهای دریایی ایران در استان هرمزگان انجام می شود و پایانه بزرگ مسافری شهیدحقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری ایران کار خدمات رسانی را از مدت ها پیش آغاز کرده است .

  وی با اعلام اینکه در این دوره نگاه سازمان بنادر به توسعه خدمات دریایی رشد و جهش قابل توجهی داشته است گفت : در شرایط عادی و معمولی روزی ۶ تا ۸ هزار نفر مسافر در بندر شهیدحقانی به مقاصد قشم و هرمز جابجا می‌شود که با احتساب خدمات ورودی به رقم ۱۶ هزار نفر می رسد . همین موضوع می طلبد که زیرساخت ها قوی‌تر شود.

  محسنی خبرداد یکی از دلایل ترافیک در بندر حقانی وجود دفتر فروش بلیط در این بندر است به همین دلیل امسال استقرار دفاتر فروش بلیط را درمراکز شهر داریم و دفاتر فروش بلیط از بندر خارج می‌شود ، ضمن انکه انتخاب ساعت حرکت و نوع شناور را هم در اختیار مسافران قرار می دهیم . هم اکنون ظرفیت صندلی سفرهای دریایی در بندر شهید حقانی ۴ هزار و هشتصد صندلی سفر است و هم چنین ۴۶ فروند شناور فعال داریم و امیدواریم تا عید نوروز ۲ شناور دیگر به ظرفیت بندر اضافه شود .
  مطالب مرتبط

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا ، بندر امیرآباد فعالیت خود را برای ارتقا گردشگری دریایی آغاز کرد . بر این اساس اولین جلسه هماهنگی ارگان های دریایی و سازمان های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد برگزار شد .

  |

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  گسترش گردشگری دریایی ، حمل و نقل و راه اندازی خط مسافری لنگه به قطر نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت است بلکه با تقویت بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان می توانیم به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم .

  |

  نظرات کاربران